Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wolfenstein: Youngblood - Siegturm: Boski klucz, generał Lothar (boss), zakończenie

Finałowa misja, w której zdobywamy nową broń i pokonujemy nazistowskiego generała.

Jest to finałowa misja w Wolfenstein: Youngblood, która rozpocznie się automatycznie po odnalezieniu BJ Blazkowicza w ramach zadania głównego o nazwie Nalot Laboratorium X. Po odnalezieniu ojca, siostry wyruszą na poszukiwania generała Lothara.

Po wyjściu z windy rozpraw się z dwoma strażnikami, po czym przeczytaj samouczek znajdujący się z prawej strony. Dotyczy nowej broni o nazwie Boski klucz, którą aktywujesz specjalnym klawiszem (B na PC).

W trakcie korzystania z Boskiego klucza możesz używać tylko broni jednoręcznej. W zamian istnieje możliwość łapania wrogich kul i odrzucania ich do rywali oraz niszczenia specjalnych punktów. Dwa z nich znajdują się na drzwiach (1). Podejdź do jednego i przytrzymaj ładowanie energii (2) w Boskim kluczu tak długo, aż będziesz mógł wyważyć przejście.

W nowej lokacji natkniesz się na Lothara, który przemieszcza się błyskawicznie oraz dysponuje specjalnym pancerzem. Możesz z nim walczyć jedynie z wykorzystaniem Boskiego klucza. Kiedy rywal będzie prowadził ostrzał aktywuj rękę i ustawiaj się tak, żeby łapać pociski (3).

Następnie podchodź do rywala i zwalniaj uścisk ręki, co spowoduje wystrzelenie pocisków w przeciwnika (4). Powtarzaj ten schemat, aż rywal ucieknie przez okno.

Wyrusz za nim, kierując się po gzymsie w lewo. Przedrzyj się przez przeciwników do pomieszczenia na piętrze (5). Po drodze będziesz musiał stawić czoła sporej ilości wrogów oraz wyważyć jedne drzwi Boskim kluczem.

Po dotarciu do zaznaczonej lokacji przygotuj się na walkę z wieloma wrogami (6), którzy rzucą się na siostry. Dobrą taktyką jest wycofanie się z pomieszczenia i cofnięcie. Po chwili rywale zaczną nadbiegać w mniejszych grupach, co ułatwi ich eliminację.

Na koniec uzupełnij zapasy i przejdź przez żółte wrota (7). W ten sposób trafisz do windy, gdzie odpieraj kolejne ataki przeciwników, aż dotrzesz na szczyt.

Finałowa walka z bossem - generałem Lotharem

Po skorzystaniu z windy i dojechaniu nią na sam szczyt weźmiesz udział w ostatniej walce z generałem Lotharem.

Pojedynek składa się z kilku faz. W pierwszej skup się na ostrzeliwaniu rakietowego plecaka (8) Lothara, najlepiej z wykorzystaniem pocisków przeciwpancernych (np. ze Sturmgewehra). Staraj się cały czas pozostawać w ruchu, ponieważ rywal będzie ostrzeliwał bohaterki z rakiet.

Jeśli chcesz możesz również korzystać z wind (9), którymi wjedziesz na górę wież. Możesz z nich przeskoczyć na podest z ciężkimi broniami pokroju dział laserowych (10). Przydają się do rozprawiania się z żołnierzami, którzy co jakiś czas pojawią się na dole areny. Możesz też z nich ostrzeliwać Lothara, chociaż trafienie z tych broni w jego plecak może być dość trudne.

Po zniszczeniu plecaka Lothar wpadnie w jedną z wież. Zanim do niej podejdziesz oczyść dokładnie cały teren z mniejszych rywali. Dopiero wtedy skieruj się w stronę drzwi (11).

Kiedy tylko się zbliżysz przeciwnik je wyważy i przystąpi do ataku. Będzie ostrzeliwał bohaterki laserami oraz przywoływał kulę energii, która zadaje duże obrażenia. Najlepszą taktyką jest bieganie wokół jednej z wieżyczek (12) lub przeszkody (13) na środku areny i ostrzeliwanie wroga (14), kiedy tylko nadarzy się okazja.

Kiedy rywal rozpoczyna ostrzał ukrywaj się za przeszkodą, obiegaj go i atakuj (dobrze sprawdzą się strzelby), po czym znów czekaj na dogodny moment. Nie wychodź na otwarty teren, ponieważ siła rażenia Lothara jest bardzo duża.

Co pewien czas nad areną pojawi się wrogi samolot (13). Staraj się ustawić w taki sposób, żeby nie zostać przez niego ostrzelanym, ponieważ możesz stracić sporo życia. Następnie kontynuuj walkę według opisanej powyżej taktyki.

Kiedy pasek życia Lothara spadnie do zera odniesiesz zwycięstwo. Rozpoczną się dwa filmy kończące kampanię fabularną. Po ich zakończeniu będziesz mógł wrócić do Paryża w celu wykonywania zadań dodatkowych i odnajdowania sekretów.

Spis treści: Wolfenstein: Youngblood - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Wolfenstein: Youngblood - Nalot Laboratorium X: tajna baza, BJ Blazkowicz

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze