Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wolfenstein: Youngblood - premiera 26 lipca na PC, PS4, Xbox One i Switch

Są też zwiastun i nowe informacje.

Bethesda poinformowała, że Wolfenstein: Youngblood - nastawiona na kooperację odsłona cyklu strzelanek - zadebiutuje na rynku 26 lipca. Gra ukaże się na PC, PS4, Xbox One i Switch.

Akcję produkcji osadzono alternatywnych latach 80. ubiegłego wieku. Gracze pokierują córkami BJ Blazkowicza i Anny Oliwy - bliźniaczkami Jess i Soph - starających się odnaleźć zaginionego ojca w opanowanym przez nazistów Paryżu.

Tytuł położy nacisk na kooperację, ale nie zabraknie opcji rozgrywki w pojedynkę - wówczas kontrolę nad drugą z dziewczyn przejmie sztuczna inteligencja. Co ciekawe, nabywcy edycji deluxe otrzymają tak zwany buddy pass, czyli klucz pozwalający dołączyć do zabawy osobie nieposiadającej gry.

Jedną z nowości są elementy RPG. Twórcy obiecują, że podczas zmagań w nazistowskim Paryżu gracze zdobędą kolejne poziomy doświadczenia, co z kolei odblokuje następne umiejętności, dodatki do broni, gadżety i przedmioty kosmetyczne.

Powróci wyposażenie znane z poprzedniej części serii, ale w odświeżonej wersji - skorzystamy między innymi z Dieselkraftwerka, Schockhammera (zwanego teraz Kugelgewehrem) czy Laserkraftwerka. Do tego niedostępne wcześniej Maschinenpistole i Elektrokraftwerk.

Zamiast Blazkowicza - jego córki

Strzelanka zaoferuje szereg misji, które wykonamy w „dowolnej kolejności”. Pojawią się także opcjonalne transakcje cyfrowe - za prawdziwe pieniądze kupimy przedmioty kosmetyczne, choć wszystkie elementy nabędziemy też za walutę gromadzoną w trakcie rozgrywki.

Nad Wolfenstein: Youngblood pracują nie tylko twórcy poprzednich części z MachineGames, ale również lyoński oddział studia Arkane. Deweloperzy mają nadzieję, że współpraca zaowocuje „ogromną wartością” dla działalności obu zespołów.

Źródło: Bethesda

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze