Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wolfenstein: Youngblood - Nalot Brat 2: hol wieży, Dieselkraftwerk, Bruder 2 (boss), klucze

Docieramy do drugiego komputera w kolejnej nazistowskiej placówce.

Jest to kolejna misja główna w Wolfenstein: Youngblood. Podobnie, jak w przypadku misji Nalot: Brat 1 naszym celem jest dostanie się do nazistowskiej placówki, zdobycie kluczy od dowódców i włamanie się do głównego komputera.

Podobnie, jak w przypadku posterunku Brat 1, do bazy również możemy dostać się na dwa sposoby. Pierwszy zakłada zrealizowanie zadań dodatkowych: Urządzenie laserowe i Podziemia Brata 2. Jeśli wybierzesz tę trasę, to znajdziesz się już w pobliżu budowli, po której należy kierować się w górę.

Jeśli nie zdecydujesz się na podziemne przejście, tylko na atak frontalny, to skieruj się do południowego Aresztu politycznego nr 4, po czym udaj się do głównego wejścia. Na miejscu pokonaj wrogich żołnierzy oraz silnego robota Zerstorera (1) - najlepiej ostrzeliwać go bronią ciężką lub pociskami przeciwpancernymi.

Następnie przestaw dwie dźwignie, a potem kolejne dwie, dzięki czemu dotrzesz do Brata 2. Jeśli skierujesz się w prawo i zniszczysz kłódkę na drzwiach, to dotrzesz do metra.

Warsztat, Dieselkraftwerk i dotarcie do holu wieży

Bez względu na sposób, w jaki dostałeś się do Brata 2 głównym celem jest teraz przedostanie się do regionu oznaczonego B1.

Jeśli skorzystałeś z alternatywnej drogi, to udaj się w centralnym budynku na górę. Jeśli przeszedłeś przez główne przejście, to po prostu kontynuuj przed siebie - trafisz do warsztatu między innymi z potężnym robotem Zitadelle III (2). Zamiast z nim walczyć postaraj się szybko dotrzeć na drugą stronę pomieszczenia, gdzie udaj się na górę (3), po czym przejdź przez bramę do drugiej części warsztatu.

W końcu dotrzesz do warsztatu mechanicznego, gdzie spotykają się obydwie ścieżki. Utoruj sobie drogę przez spory oddział wrogów i kontynuuj, aż do elektronicznego zamka (4).

Po jego otworzeniu przejdź do kolejnego pomieszczenia, gdzie w skrzyni znajdziesz nową broń - Dieselkraftwerk (5). Podnieś go, strzel w pobliskie drzwi (6) oznaczone pomarańczowym symbolem, a potem zdetonuj ładunek wciskając klawisz odpowiedzialny za celowanie. Od tej pory będziesz mógł korzystać z tego granatnika zarówno do eliminowania wrogów, jak i niszczenia podobnych przejść.

W kolejnej lokacji wyeliminuj rywali i wejdź po schodach na górę. Zwróć uwagę na zaznaczone na pomarańczowo uchwyty (7). Jeśli zniszczyć przy pomocy Dieselkraftwerka dwa z nich przy jednych schodach, to utorujesz sobie drogę na górę - skorzystaj z niej.

Rusz przed siebie przechodząc przez kolejne korytarze, aż dotrzesz do pomieszczenia za regionem B4. Uważaj, ponieważ oprócz żołnierzy będziesz musiał tu stawić czoła Panzerhundowi III (8) - przyda się w tym przeciwpancerna amunicja. Po oczyszczeniu terenu przejdź przez drzwi (9) i skorzystaj z windy.

Wejście na szczyt Brata 2

Po wjechaniu na wyższy poziom opuść windę i od razu przystąp do eliminacji wrogów w pobliskich pomieszczeniach.

Kiedy teren będzie czysty podnieś dyskietkę (10), odszyfruj ją na komputerze (11), a potem wpisz poznany kod do elektronicznego zamka (12).

Rusz przed siebie, a już po chwili znajdziesz się na zewnątrz kompleksu. Kolejnym celem będzie wskakiwanie na kolejne, coraz wyższe piętra konstrukcji. Odszukuj je rozglądając się za charakterystycznymi, żółtymi elementami (13), takimi jak barierki.

W pewnej chwili dotrzesz do lokacji z dwiema dźwigniami (14). Przestaw je, po czym ponownie wyjdź na zewnątrz.

Zlokalizuj dwie platformy (15), po których przeskocz na kolejną część konstrukcji, po czym kontynuuj wspinaczkę. Na końcu drogi wejdziesz do środka - przebij się przez pomieszczenie i skorzystaj z windy na jego końcu.

Walka z bossem - Bruder 2 Ubergrade i zdobycie kluczy

Po opuszczeniu windy zniszcz Dieselkraftwerkiem jedne z drzwi i wyjdź na rozległy plac, gdzie po chwili rozpocznie się pojedynek z bossem.

Potężny robot nazwany Bruder 2 Ubergrade będzie atakował głównie salwami ognia (16), dlatego najlepiej jest pozostawać w ciągłym ruchu, aby je omijać. W trakcie walki można zastosować jedną z kilku taktyk.

Pierwsza zakłada ciągłe bieganie na poziomie z przeciwnikiem, unikanie jego ognia i ostrzeliwanie (dobrze sprawdzają się bronie ciężkie oraz śrutowe np. strzelba i pistolet), kiedy tylko nadarzy się okazja (17). Nie podchodź zbyt blisko przeciwnika, ponieważ zaatakuje wtedy potężnym uderzeniem.

Do osłony przed ogniem możesz też wykorzystywać pobliskie przeszkody. W tej taktyce należy ciągle pozostawać w ruchu i uważać też na pojawiające się drony oraz superżołnierzy, których dobrze jest eliminować w pierwszej kolejności.

Druga możliwość to wskoczenie na pudła (18), a potem przeskoczenie na dach hangaru (19) lub wieżyczkę (20). Teraz należy unikać wrogiego ostrzału, wychylać się i kiedy tylko nadarzy się okazja ostrzeliwać wroga. Jest to nieco bezpieczniejsza taktyka, pozwalająca złapać chwilę oddechu. Nie będą nam też tak mocno doskwierać superżołnierze, chociaż należy uważać na drony.

Jeśli grasz samemu, to ukrywaj się, wychylaj kiedy nadarzy się okazja i ostrzeliwuj wroga. Jeśli natomiast prowadzisz pojedynek z żywym graczem, to jeden może stanąć na jednym podwyższeniu, a drugi na drugim po przeciwległej stronie. Kiedy przeciwnik skupi się na jednym graczu, drugi może ostrzeliwać go od tyłu i tak, aż do skutku.

Po pokonaniu przeciwnika udaj się do konsoli (21) z dwoma dźwigniami i przestaw je. Otworzysz w ten sposób hangary.

Rozpraw się z żołnierzami i dowódcami (22), po czym podnieś pozostawione przez nich dwa klucze. Wróć z nimi do wieżyczki i użyj na głównym komputerze. Następnie opuść lokację. Jeśli odkryłeś metro, to wystarczy skorzystać z szybkiej podróży. W innym przypadku będziesz musiał opuścić bazę samodzielnie.

Następnie: Wolfenstein: Youngblood - Nalot Brat 3: Zerstorer, ruiny, blokada, Elektrokraftwerk, Bruder 3 (boss), klucze

Spis treści: Wolfenstein: Youngblood - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Wolfenstein: Youngblood - Nalot Brat 1: Zitadelle II, więzienie, archiwum, Laserkraftwerk, Bruder 1 (boss), klucze

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze

More On Wolfenstein: Youngblood

Najnowsze artykuły