Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wolfenstein: Youngblood - Nalot Brat 1: Zitadelle II, więzienie, archiwum, Laserkraftwerk, Bruder 1 (boss), klucze

Misja fabularna, w której atakujemy pierwszą nazistowską placówkę.

Jest to misja główna w Wolfenstein: Youngblood, która stanie się dostępna w dzienniku po dotarciu do kryjówki ruchu oporu, nazywanych Katakumbami. Zanim przystąpisz do jej wykonywania dobrze jest rozwinąć postać przynajmniej do 20 poziomu doświadczenia. Aby to uczynić dobrze jest podjąć się wypełniania zadań dodatkowych, zlecanych przez członków ruchu oporu w Katakumbach.

Do bazy Brat 1 możesz dostać się na dwa sposoby. Pierwszy, łatwiejszy, zakłada skorzystanie z podziemnego przejścia, do którego docierasz podczas zadania dodatkowego o nazwie Podziemia Brata 1.

Drugi wariant to frontalny atak na główną bramę (1). Jeśli zdecydujesz się na niego, to możesz zdecydować się na szturm od dołu lub wskoczenia na pomost nad posterunkiem przed bramą. Drugi wariant wydaje się lepszy, ponieważ zyskasz przewagę nad przeciwnikami. Przygotuj się jednak na walkę z wieloma wrogami, w tym ciężko opancerzonymi (2).

Rozprawiaj się z kolejnymi posiłkami, wśród których będą psy z ładunkami wybuchowymi, zwykli żołnierze, drony i opancerzeni rywale. W trakcie starć dobrze jest się wspomagać ciężkimi broniami (3), które zostają po potężnych rywalach. Możesz z nich korzystać, jeśli rozwiniesz umiejętność Większe giwery (kategoria mięśnie).

Na koniec należy jeszcze rozprawić się z dwoma działkami (4), a potem skorzystać z podwójnej dźwigni (5). Po przejściu przez pierwszą bramę skorzystaj z dźwigni przy drugiej, dzięki czemu dostaniesz się na teren bazy.

Uwaga - po wejściu na teren bazy dobrze jest zlokalizować wejście do metra i aktywować nowy punkt szybkiej podróży. Dzięki temu będziemy mogli szybko powrócić do tego miejsca lub się z niego ewakuować.

Wejście do więzienia, walka z Zitadelle II

Pierwszą rzeczą, o której warto wiedzieć jest to, że w bazie znajduje się masa wrogów, w tym ogromny i niebezpieczny robot Zitadelle II. Dlatego w miarę możliwości dobrze jest nie rozpoczynać walki od razu albo uważać na kroczącego robota.

Dobrym pomysłem jest dotarcie na mały placyk z kamiennym posągiem i wskoczenie przez okno (6) do budynku. Do tego miejsca dotrzesz bezpośrednio po wyjściu z kanałów, jeśli zdecydowałeś się dostać do bazy przez podziemia.

Po oczyszczeniu posterunku z wrogów na piętrze możesz zdecydować czy chcesz od razu skierować się do przejścia więziennego czy spróbować zniszczyć robota Zitadelle II. Jeśli zdecydujesz się na drugi wariant, to najlepiej będzie zwabić przeciwnika na plac na lewo od posterunku.

W narożniku znajdziesz bowiem działo laserowe - kiedy rywal wejdzie w jego zasięg skorzystaj z broni i zacznij ostrzeliwać głowę robota (7). Pamiętaj, aby szybko się wycofywać, kiedy widzisz, że rywal zamierz użyć lasera albo rakiet. Kontynuuj w ten sposób, aż robot padnie.

Bez względu na to czy zdecydowałeś się walczyć z robotem czy nie, z lewej strony znajdziesz plac z autobusem. Oczyść go z wrogów lub przebij się przez nich i skieruj się do więziennego wejścia (8).

Przeszukanie bazy i dotarcie do archiwum

Na dole odnajdź czerwony przycisk i skorzystaj z niego, żeby otworzyć drzwi, po czym ruszaj dalej. Po przejściu przez żółte drzwi i skorzystaniu z windy trafisz do czegoś w rodzaju poczekalni.

Aby dostać się do stróżówki z prawej wskocz na lampę (9), a potem przeskocz na platformę, z której dostaniesz się kanału wentylacyjnego, a z niego do stróżówki.

Kiedy się w niej znajdziesz przejdź do drugiego pomieszczenia i podnieś Laserkraftwerk (10). Jest to potężna broń, dzięki której możesz nie tylko szybko eliminować wrogów, ale również niszczyć charakterystyczne drzwi z żółtymi symbolami.

Skorzystaj z nowej broni, aby zniszczyć pobliskie drzwi (11) i kontynuuj marsz w głąb bazy. Po drodze możesz przy pomocy Laserkraftwerka niszczyć inne drzwi i sprawdzać odwiedzane pomieszczenia. W niektórych znajdziesz dodatkową amunicję do tej broni.

Celem jest dotarcie do dwóch dźwigni przy konsoli (12). Przestaw je i wyrusz w kierunku windy na drugim końcu korytarza, eliminując po drodze wrogów. Po dotarciu do windy wciśnij przycisk, dzięki czemu dotrzesz na kolejne piętro.

Skieruj się w prawo i przebij się do drzwi z elektronicznym zamkiem (13). Okaże się, że jest wymagany do niego kod.

Wróć na dół i podnieś z biurka ochrony dyskietkę (14), z którą udaj się do komputera w sąsiednim pomieszczeniu. Odszyfruj ją, dzięki czemu uzyskasz kod do windy (4351).

Archwium, walka z Bruder 1 Ubergarde (boss), dowódcy i klucze

Przebij się przez kolejne piętro i wejdź na górę po schodach na końcu lokacji. W ten sposób dostaniesz się do następnej windy. Użyj jej, żeby dojechać do archiwum.

Po dotarciu do archiwum przygotuj się na walkę z silnym bossem - robotem bojowym Bruder 1 Ubergrade. W trakcie walki z nim najważniejszą zasadą jest niewchodzenie na lasery (15) na podłodze. Chodzenie po nich zabiera życia, a dodatkowo po niedługim czasie wybuchają, zadając poważne obrażenia.

Dlatego najlepiej jest poruszać się po platformach znajdujących się przy filarach. Obiegaj je tak, aby nie wystawiać się na ostrzał wroga i ostrzeliwuj go, kiedy tylko nadarzy się okazja (16). W walce najlepiej używać mocnych broni pokroju Laserkraftwerka czy granatów oraz oręża z amunicją przeciwpancerną np. Sturmgewehra.

Bruder 1 atakuje głównie laserami, ale posiada też silne ataki wręcz, dlatego niedobrze jest się do niego zbliżać. Dobrze natomiast może sprawdzić się taktyka, w której jedna osoba odwraca uwagę bossa, a druga atakuje go od tyłu (17).

Po pokonaniu bossa z jednej strony pomieszczenia pojawi się oddział wrogów. Rozpraw się z nimi i zabij dowódcę (18), po czym podnieś klucz, który zostaw. Następnie powtórz ten schemat w przypadku rywali z drugiej części pomieszczenia.

Po zdobyciu dwóch klucz podejdź do urządzenia (19) na końcu sali i włóż dwa klucze. Po ich przekręceniu misja się zakończy.

Następnie: Wolfenstein: Youngblood - Nalot Brat 2: hol wieży, Dieselkraftwerk, Bruder 2 (boss), klucze

Spis treści: Wolfenstein: Youngblood - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Wolfenstein: Youngblood - Katakumby: ruch oporu, postacie, misje

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze