Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wolfenstein: Enemy Territory trafiło na Steam - 19 lat po premierze

Legendarna strzelanka.

Sieciowa strzelanka Wolfenstein: Enemy Territory, wydana w 2003 roku jako samodzielne rozszerzenie Return to Castle Wolfenstein, jest teraz dostępna także na Steamie.

Tak jak i w przeszłości, produkcję opublikowano za darmo dla wszystkich zainteresowanych, wymagając 128 MB pamięci RAM i akceleratora grafiki.

Produkcja FPP oferuje potyczki Aliantów i Osi w czasach II wojny światowej, na jednej z sześciu przygotowanych map. Debiutancki tytuł studia Splash Damag już ponad dwie dekady temu stawiał na rozwiązania, które są dzisiaj standardem, jak klasy postaci i wykonywanie celów na mapie.

W oryginale rywalizują 32. osoby, choć Enemy Territory jako esport oferował głównie potyczki w formacie „6 na 6” oraz „3 na 3”, choćby w ramach zapomnianego w mrokach dziejów serwisu ClanBase.

Publikacja gry na Steamie związana jest z rezygnacją z programu Bethesda Launcher i przenosinami kont i produkcji właśnie na Steam.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze