Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wolcen - jak zdobyć lepszy ekwipunek

Sposoby na zdobycie lepszych przedmiotów.

W każdej grze z gatunku hack and slash zdobywanie ekwipunku to podstawa, nie inaczej jest też w przypadku gry Wolcen - pozwala na sprawniejsze radzenie sobie z wyzwaniami i zarazem daje poczucie satysfakcji. Co więc zrobić, by zdobyć lepszy ekwipunek?

Podczas kampanii fabularnej, o przedmioty nie jest trudno - te wypadają często z wrogów i są oferowane za zadania. Warto szukać przedmiotów, które poprawią ilość zadanych obrażeń i odporności na żywioły - umożliwi to sprawne przebrnięcie przez wszystkie 3 akty.

Zawsze warto rozglądać się podczas eksploracji terenu. Natrafić można na przeklęte skrzynie, które zawsze wyrzucą kilka wartościowych przedmiotów. Czasami można także natknąć się na wędrownego kupca (1) - kupić u niego można kilka rzadkich przedmiotów i zawsze przynajmniej 1 przedmiot unikalny. Zakup jest kosztowny, w dużym stopniu jednak ułatwi dalszą rozgrywkę.

Gdy uda się przebrnąć przez kampanię fabularną, najlepszym sposobem na pozyskanie przedmiotów jest branie udział w ekspedycjach. By je rozpocząć, należy udać się do Mapy Ekspedycji (2), którą znaleźć można w mieście. Podczas jednej ekspedycji, gracz jest w stanie zdobyć nawet kilkadziesiąt rzadkich przedmiotów.

Dobrym sposobem na poprawę ekwipunku jest wykorzystanie klejnotów(3). Po umieszczeniu w broni bądź pancerzu, zaoferują stosowną premię. Jeśli broń czy pancerz nie posiada gniazda, zawsze można je dorobić - w tym celu udać należy się do Zanafer Stark (4).

W nowym oknie przejść należy do drugiej zakładki (5), w puste miejsce wsadzić przedmiot, który chcemy zmodyfikować (6) i wcisnąć opcję Kręcenie Gniazd Przedmiotu (7). Każda taka operacja losuje nowe miejsca na klejnoty, których może być maksymalnie 3.

Można także samemu zmodyfikować posiadane przedmioty. W tym celu zastosować należy jeden z przedmiotów do rzemiosła (8) - Echo Ohma, Łzę Eriebanu bądź Kulę Entropii. Służą one do dodania nowego efektu na przedmiocie, podmiany już istniejącego innym bądź do całkowitej zmiany wszystkich atrybutów przedmiotu.

Następnie: Wolcen - zdrowie: jak się leczyć

Spis treści: Wolcen - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wolcen - Pierwotna Więź, jak ją zdobyć

Komentarze

More On Wolcen: Lords of Mayhem

Najnowsze artykuły