Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wolcen - czym są mapy i jak z nich korzystać

Rodzaje map, aktywacja, potencjalne skarby.

Podczas kolejnych ekspedycji w grze Wolcen, gracz prędzej czy później pozyska jeden z kilku rodzajów map, na którym znajduje się tylko dość niedokładne wyjaśnienie tego przedmiotu. Tego, skąd wziąć mapy, do czego się je wykorzystuje i jakie płyną z tego korzyści dowiesz się z niniejszego rozdziału.

Mapy (1) występują w kilku wariantach - jedne pozwalają otworzyć strefę z unikatowym bossem, inne dają szansę na znalezienie większej ilości przeklętych skrzyń, jeszcze inne z kolei gwarantują spotkanie przynajmniej kilku Omenów Bogactw.

Same mapy dzielą się też na dwie rangi - magiczne (niebieskie) i rzadkie (żółte), które wpływają na ilość pozyskanych skarbów. Aktywuje się w ramach ekspedycji. W tym celu należy udać się po prostu do Mapy Ekspedycji (2) i wejść z nią w interakcję.

Teraz należy umieścić mapę w specjalne miejsce na mapę, które znaleźć można w nowo otwartym oknie (3). Sprawi to, iż ekspedycja zostanie zmodyfikowana - odbywać będzie się w obrębie jednej strefy, a do wykonania będzie prosty cel, jak zabicie określonej ilości wrogów czy kilku konkretnych jednostek wroga.

Podczas ekspedycji gracz otrzyma bonusy płynące z mapy - jak wspomniane zwiększenie ilości skrzyń czy Omenów Bogactw. Samo ukończenie ekspedycji nie różni się niczym od typowej wyprawy tego rodzaju - po wykonaniu celu otworzy się portal, którym wrócić będzie można do miasta, by zakończyć wypad.

Następnie: Wolcen - Kadzidła, jak korzystać

Spis treści: Wolcen - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wolcen - jak usuwać klejnoty z gniazd

Komentarze

More On Wolcen: Lords of Mayhem

Najnowsze artykuły