Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wolcen - atrybuty postaci: co dają i w które warto inwestować

Zaciekłość, Wytrzymałość, Zwinność i Mądrość.

Jak w każdej grze z gatunku hack and slash czy w większości RPG-ów, postać gracza opisana jest przez szereg współczynników, które wpływają na jej żywotność, zadawane obrażenia czy mobilność. W przypadku gry Wolcen są to atrybuty, które gracz może dowolnie rozwijać. W niniejszym rozdziale opisujemy dostępne atrybuty, ich wpływ na poszczególne aspekty postaci i to, w które warto inwestować.

By podejrzeć atrybuty postaci w grze Wolcen należy wcisnąć klawisz C, by otworzyć okno postaci. Widoczne tutaj atrybuty dzielą się na cztery grupy:

  • Zaciekłość (1) - wpływa na szansę na trafienie krytyczne, zarówno czarów jak i ataków. Atrybut, który jest kluczowy dla postaci nastawionych na zadawanie możliwie wysokich obrażeń.
  • Wytrzymałość (2) - zwiększa punkty zdrowia i osłonę postaci. Jest ważny dla każdej postaci, a kluczowy dla tych nastawionych na pochłanianie obrażeń wroga.
  • Zwinność (3) - zwiększa szybkość wyprowadzania ataków i rzucania czarów. Przydaje się szczególnie dla postaci budowanych jako zabójca bądź walczących na dystans.
  • Mądrość (4) - zwiększa szansę na nałożenie na wroga dolegliwości, czyli negatywnego efektu, za pomocą ataków i zaklęć. Szczególnie przydatna dla postaci posługujących się zaklęciami.

Co więcej, każdy z atrybutów wpływa na ilość zadawanych przez postać obrażeń - wyrażone jest to przez wartości procentowe widoczne u dołu ekranu (5). W tym przypadku największa premia pochodzi od atrybutu, który jest najbardziej rozwinięty, mniejsza od kolejnego i tak aż do atrybutu, w którym mamy najmniej punktów. Procentowa premia do obrażeń od atrybutów sprawia, iż nawet postacie budowane w 100% jako tank są w stanie zadawać przyzwoite obrażenia.

Jeśli chodzi o inwestowanie w konkretne atrybuty, wszystko zależy od postaci. Jeśli chcemy zmaksymalizować zadawane obrażenia, warto zainwestować dużo punktów w Zaciekłość, by zwiększyć szansę na trafienie krytyczne. Jeśli gramy magiem i chcemy jak najczęściej nakładać na wroga dolegliwości - zamrażać, podpalać i tak dalej - warto rozwinąć Mądrość.

Bardzo ważnym atrybutem jest Wytrzymałość. Każda postać powinna zainwestować mniej więcej 1/3 punktów w ten atrybut - zapobiegnie to sytuacjom, w którym postać zabijana jest jednym atakiem wroga. Postacie nie korzystające z dolegliwości mogą spokojnie ominąć Mądrość.

Następnie: Wolcen - klasy: archetypy postaci

Spis treści: Wolcen - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wolcen - jak duplikować umiejętności, korzyści

Komentarze

More On Wolcen: Lords of Mayhem

Najnowsze artykuły