Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Steam pozwoli grać w "chmurze" - sugeruje strona dla deweloperów

Rozgrywka przez internet.

W źródle strony internetowej narzędzi Steamworks dla deweloperów i wydawców odnaleziono informację, sugerującą, że Valve pracuje nad usługą grania w tak zwanej „chmurze”.

W kodzie wspomnianej witryny zauważono wzmianki o Steam Cloud Gaming. Nowe linijki związane są najprawdopodobniej z opcją, która umożliwia danym partnerom wyrażenie zainteresowania tajemniczym projektem.

Sama nazwa usługi odnosi się oczywiście do grania w „chmurze”, gdzie poszczególne produkcje są uruchamiane nie na lokalnym sprzęcie, a zewnętrznych serwerach. Następnie treści przesyłane są w czasie rzeczywistym przez internet do urządzenia użytkownika.

Warto zaznaczyć, że do doniesień należy podchodzić z dystansem, ponieważ informacja o Steam Cloud Gaming w kodzie strony internetowej dla deweloperów nie oznacza jeszcze, że Valve rzeczywiście pracuje nad podobnym rozwiązaniem.

Fragment kodu źródłowego strony Steamworks

Niewykluczone jednak, że firma chce rywalizować z Microsoftem i Google. Oba koncerny przygotowują obecnie własne platformy do grania w „chmurze” - odpowiednio xCloud i Stadia. Druga z usług w USA zadebiutuje 19 listopada.

Źródło: PC GamesN

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze