Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Właściciel platform mobilnych chce kupić silnik Unity

Za 17,5 mld dolarów.

Firma AppLovin złożyła ofertę kupna Unity Software, odpowiedzialnego za silnik graficzny Unity, popularny wśród twórców niezależnych. Zaoferowano 17,54 mld dolarów w akcjach.

Ta pierwsza korporacja oferuje platformy MAX, AppDiscovery oraz SparkLabs, służące do „monetyzowania, analizowania i publikowania” aplikacji mobilnych. Podmiot kontroluje też Lion Studios oraz inwestuje w inne firmy wydawnicze na rynku urządzeń przenośnych.

Unity napędza między innymi popularne Call of Duty: Mobile oraz Pokemon Go, więc wydaje się pasować do portfolio. W ostatnim okresie twórcy silnika zmagają się z pewnymi kontrowersjami, związanymi z kontraktami wykonywanymi dla armii USA czy z niefortunnymi wypowiedziami dyrektora generalnego.

Samo przejęcie byłoby dość radykalne. AppLovin to stosunkowo mała firma, o kapitalizacji (ogólnej wartości akcji na giełdzie) na poziomie 13,72 mld dol. - mniej niż kwota ewentualnej transakcji. Dyrektor generalny Adam Foroughi zapewnił w komunikacie cytowanym przez Reuters, że do końca 2024 roku połączone podmioty powinny wypracować ponad 3 mld dol. zysków operacyjnych.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze