Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wieści z Nintendo Direct

Satoru Iwata zapowiada „rok Luigiego”.

Szef Nintendo, Satoru Iwata określił 2013 - „rokiem Luigiego”. W marcu ukaże się Luigi's Mansion, zapowiedziano także nową grę RPG: Mario & Luigi: Dream Team. Bohater w zielonym kombinezonie pojawi się również w DLC do New Super Mario Bros. U.

Akcja Mario & Luigi: Dream Team rozgrywa się... w umyśle bohatera. Brat Mario śni, że jest potężnym, odważnym herosem. Gra ukaże się na Nintendo 3DS latem.

We wspomnianym DLC do New Super Mario Bros. U otrzymamy około 80 poziomów, skonstruowanych z myślą o Luigim. Data premiery to szeroko pojęte „przed końcem roku”.

To nie koniec dobrych wiadomości dla fanów hydraulika. Na 3DS-a trafi Mario Golf: World Tour. W tytule pojawią się także inne postacie i - tradycyjnie - szereg zwariowanych pól golfowych. Premiera latem.

Poznaliśmy także daty premiery kilku tytułów. Animal Crossing: New Leaf ukaże się w Europie już 14 czerwca. W ciągu dwóch miesięcy od premiery w Japonii, gra sprzedała się w nakładzie 2 mln egzemplarzy.

Strategiczne Fire Emblem: Awakening pojawi się w Europie 14 kwietnia, rok po premierze w Japonii i dwa miesiące po wydaniu w USA.

Poniżej zapis dzisiejszego Nintendo Direct:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze