Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiemy, jakiego stwora widział Basim w trailerze Assassin's Creed Mirage

Zagadka rozwiązana przez reżyserkę narracji.

Assassin’s Creed Mirage to kolejna odsłona przebojowej serii Ubisoftu. Jeżeli widzieliście już pierwszy zwiastun, to być może zastanawialiście się, cóż to za stwór, którego Basim widzi w pewnym momencie? Zagadkę rozwiązali sami twórcy.

Stworzenie, które Basim widzi w zwiastunie Assassin's Creed Mirage, jest w istocie dżinem” - napisała Sarah Beaulieu, reżyserka narracji gry. - „Nazywamy to »Jinni«, używamy arabskiego słowa. Widziałam wasze teorie na ten temat. Mnóstwo świetnych pomysłów, ale żaden z nich nie był bliski prawdy. Nie martwcie się, wkrótce spotkacie naszego jinni”.

Dżiny nie są jedynie duchami mieszkającymi w lampach i spełniającymi życzenia, z czym kojarzą się wielu osobom. Według arabskich podań są to istoty zamieszkujące Ziemię od jej stworzenia. Dżiny pełnią w podaniach różnorodne role - od dobrych duchów po złośliwe demony. Stwora widać pod koniec zwiastuna.

Gracze spekulują teraz na temat natury dżina w Assassin’s Creed Mirage. Jedna z teorii zakłada, że istota może mieć coś wspólnego z Lokim, którego Eivor spotyka w Valhalli. Eivor miał widzieć Lokiego, ponieważ jest wikingiem. Basim z kolei miałby widzieć dżina, ponieważ wychował się w Bagdadzie i zna wyłącznie miejscowe wierzenia.

Zarówno arabska, jak i muzułmańska mitologia mają zresztą stanowić ważny element nowego Assassin’s Creed, co nie powinno nikogo dziwić po tym, jak ostatnie części pozwoliły nam lepiej poznać wierzenia Greków, Egipcjan czy Wikingów. Folklor Bliskiego Wschodu jest też stosunkowo mało znany w Polsce, a więc gra w Mirage może okazać się wyjątkowo interesującym doświadczeniem.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Assassin's Creed Mirage

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze