Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 15 - wieloosobowy dodatek debiutuje 15 listopada

Po opóźnieniu.

Square Enix poinformowało, że wieloosobowe rozszerzenie Comrades do Final Fantasy 15 po krótkim opóźnieniu ukaże się już w przyszłym tygodniu, 15 listopada.

Pierwotnie debiut zakładano na nieco wcześniejszą datę, 31 października.

Współpraca przy grillu

Powodem tygodniowego poślizgu była chęć dopracowania DLC. Twórcy zapewniali, że potrzebują więcej czasu na wprowadzenie ostatnich szlifów.

Przeznaczony dla maksymalnie czterech osób wariant zabawy rozpoczynamy od stworzenia własnego bohatera, za pomocą rozbudowanego edytora. Wcielamy się w członka armii Kingsglaive, by przystąpić do szeregu specjalnych misji, wykonywanych samodzielnie lub właśnie z towarzyszami.

Posiadacze przepustki sezonowej otrzymają Comrades bez dodatkowych opłat. Pojawi się też możliwość kupienia pakietu oddzielnie - za 20 dolarów (około 72 zł).

W toku zabawy odblokujemy kolejne umiejętności. Poza tym pojawią się bohaterowie dobrze znane z podstawowej kampanii fabularnej, jak Prompto, Gladiolus czy Ignis.

W planach jest również opcja tworzenia obozowisk, a także odwiedzenia dużego miasta. Do aktywności pobocznych należeć będzie między innymi gotowanie i zbieranie odłamków meteorytów.

Final Fantasy 15 obecnie dostępne jest tylko na PS4 i Xbox One, ale na początku przyszłego roku ukaże się też na PC. Wydanie komputerowe będzie zawierało wszystkie wydane do tego czasu DLC, a więc także Comrades.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze