Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Większość gogli VR od Valve wyprzedanych w USA i Kanadzie - po zapowiedzi Half-Life: Alyx

Duże zainteresowanie sprzętem.

Tydzień po zapowiedzi Half-Life: Alyx firma Valve wyprzedała większość zapasów swoich gogli VR - o nazwie Index - na terenie USA i Kanady.

Na karcie kosztującego ponad 4600 zł pełnego zestawu - zawierającego gogle, kontrolery i dwie stacje bazowe - w amerykańskim i kanadyjskim Steamie widnieje informacja, że kupiony towar powinien dotrzeć do klientów przed 25 grudnia. To zapewne oznacza, że dostępnych jest niewiele egzemplarzy, zwłaszcza, że niedawno czas realizacji był znacznie krótszy.

Akcję Half-Life: Alyx osadzono pomiędzy pierwszą a drugą częścią serii

Przy pozostałych i tańszych pakietach - między innymi z samymi goglami i kontrolerami - widnieje już komunikat, że urządzenia zostały wyprzedane. Valve wstrzymało więc przyjmowanie kolejnych zamówień, obiecując, że wkrótce uzupełni zapasy.

Warto zaznaczyć, że w pozostałych regionach świata problemów z dostępnością sprzętu nie ma. Przykładowo w Polsce nadal oczekiwany czas dostawy to od 4 do 8 dni roboczych, podobnie jest w Wielkiej Brytanii.

Niewykluczone, że duże zainteresowanie Amerykanów i Kanadyjczyków goglami VR od Valve jest pokłosiem niedawnej zapowiedzi Half-Life: Alyx. Kolejna odsłona uznanego cyklu powstaje wyłącznie z myślą o wspomnianej technologii.

Gra będzie kompatybilna z Oculus Riftem, HTC Vive i innymi tego typu sprzętami dostępnymi na PC. Być może jednak wiele osób postanowiło kupić pierwsze urządzenie wirtualnej rzeczywistości, wybierając właśnie produkt od właściciela Steama.

Źródło: Road to VR

Następnie: Red Dead Redemption 2 - pakiet darmowych przedmiotów na PC w ramach rekompensaty za problemy techniczne

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze