Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin - zaprezentowano dwa obrazki z wczesnej wersji gry od CD Projekt Red

Materiały z 2002 roku.

Serwis Grynieznane opublikował dwa pierwsze obrazki z wczesnej wersji Wiedźmina od CD Projekt Red. Grafiki pochodzą z maja 2002 roku, gdy tytuł znacząco różnił się od wydanej ostatecznie gry.

Ilustracje przekazał dziennikarzom portalu Sebastian Zieliński, który wówczas pełnił funkcję szefa projektu. Produkcja powstawała wtedy nie na silniku Aurora, a opracowanym przez dewelopera IC Engine - rozwiązaniu znanym z Mortyr: 2093 - 1944.

Pierwszy screenshot prezentuje lokację ukazaną z tak zwanego „lotu ptaka”, czyli kamery zawieszonej nad planszą. Widoczny obszar jest regionem górzystym z wartką rzeką, nad którą przewieszony jest most.

Początkowo Wiedźmin powstawał na silniku Mortyra

Drugi obrazek przedstawia zaś strzelającą z łuku rudowłosą kobietę. To główna bohaterka gry - według pierwotnych założeń, w Wiedźminie mieliśmy nie kierować Geraltem, a wykreowaną na początku zabawy postacią.

Początkowo tytuł był tworzony w łódzkiej siedzibie CD Projekt Red. Później studio przeniosło się jednak do Warszawy, a wraz z przeprowadzką postanowiono zrezygnować z IC Engine na rzecz silnika Aurora.

Pierwotnie Geralt nie był głównym bohaterem

Wiedźmin zadebiutował ostatecznie w 2007 roku, ale tylko na PC. W grze Geralt powraca do świata żywych z amnezją i stopniowo poznaje na nowo kolejne postacie, przypominając sobie różne wydarzenia - między innymi spotkanie z Dzikim Gonem.

Źródło: Grynieznane

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Wiedźmin

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.
Komentarze