Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 4 już w fazie pre-produkcji

CD Projekt zakończył etap badawczy.

Przy okazji publikacji nowego raportu finansowego przedstawiciele CD Projektu ujawnili, że prace nad nowym tytułem z serii Wiedźmin wkroczyły w etap pre-produkcji.

- Niedawno zakończyliśmy fazę badawczą pierwszej gry nowej sagi wiedźmińskiej, co oznacza, że od tego momentu będziemy kapitalizować wydatki na jej rozwój - mówi Adam Kiciński, prezes polskiej firmy. W trakcie telekonferencji z inwestorami dodano, że wspomniana faza rozpoczęła się w ubiegłym roku.

Natomiast w opublikowanym materiale wiceprezes CD Projektu ds. finansowych - Piotr Nielubowicz - sprecyzował, że zwieńczenie „fazy badawczej” oznacza, że prace nad projektem (nazywanym przez fanów Wiedźminem 4) wkroczyły w etap pre-produkcji.

Z przedstawionych informacji wynika, że aktualnie w rozwój produkcji zaangażowanych jest ponad 100 deweloperów. Cytowane przez serwis Twinfinite szefostwo podkreśla, że spółka jest „zadowolona” z aktualnych postępów.

CD Projekt dodaje, że rezygnacja z autorskiego silnika na rzecz Unreal Engine 5 okazała się dobrą decyzją, ponieważ nowa technologia zwiększyła wydajność pracy. Ponadto firma przygotowuje własne narzędzia, w tym do tworzenia fabuły i narracji.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze