Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - Zbrodnia i kara

Yorg przykuty do skały - zadanie poboczne w Skellige.

Zbrodnia i kara to jedna z misji pobocznych w grze Wiedźmin 3, rozgrywająca się na Skellige. Sugerowany poziom doświadczenia to 18.

Zadanie rozpocznie się po dotarciu do skazańca (Yorga) przykutego do skały (1) na północy centralnej i największej wyspy Skellige. Po dotarciu na miejsce zabij atakujące człowieka harpie i rozpocznij z nim rozmowę.

Mapę można obejrzeć w całości w tym miejscu.

Więzień powie ci, że został wrobiony w morderstwo i za to jest przykuty do skały. Możesz nie dać wiary jego zapewnieniom i zostawić go przykutego lub uwolnić.

Jeśli zdecydujemy się pomóc Skelligijczykowi, zostajemy nagordzeni dziesięcioma punktami doświadczenia a zadanie zakończy się powodzeniem. Gdy udamy się do pobliskiej wsi Rogne (2), to trafimy na powiązaną z zadaniem scenkę.

Mapę można obejrzeć w całości w tym miejscu.

Okazuje się, że przybyliśmy na pogrzeb niejakiego Grettera - to mężczyzna, którego zabił Yorg. Mała dziewczynka, jak się okazuje siostra Yorga, próbuje przekonać resztę żałobników, że jej brat jest niewinny. Nikt jej jednak nie wierzy.

Po chwili dziecko odbiegnie kawałek dalej, a Geralt może z nią porozmawiać. Okazuje się, że dziewczyna okłamała Yorga, że Getter ją krzywdził, chociaż tak naprawdę po prostu go nie lubiła. Wściekły Yorg zabił wuja i został skazany za morderstwo.

Jeśli uwolniliśmy nieszczęśnika, możemy powiedzieć o tym dziecku, które obieca, że już nigdy nie będzie kłamać. Gdy natomiast zostawiliśmy go na pastwę losu, Geraltowi nie pozostaje nic innego, jak udzielić dziewczynce reprymendy o konsekwencjach kłamstwa.

Za dialog na pogrzebie nie dostaniemy więcej punktów doświadczenia - jest to jedynie uzupełnienie historii.

Zobacz także: Wiedźmin 3 - Zadania poboczne (spis alfabetyczny)

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze