Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - Wilczyca

Bandyci, wieś Jantra i wilkołak - zadania poboczne w Novigradzie.

Zadanie Wilczyca w grze Wiedźmin 3 jest ukryte. Oznacza to, że nie pojawia się na mapie oznaczone ikoną.

By je rozpocząć, musisz podejść do rozmawiających na ulicy chłopców (1). Dowiesz się od nich o kobiecie nazywanej Wilczycą, która napada ze swoją bandą na okoliczne wioski. Jeden z chłopów postanowił donieść na nią łowcom czarownic, przez co Wilczyca zamierza zemścić się na całej wiosce.

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Jeśli chcesz pomóc chłopom, to poczekaj w wiosce do zmierzchu. Kiedy pojawią się bandyci rozpocznij rozmowę z Wilczycą. Możesz wypytać ją, jak naprawdę wyglądały sprawy z Bertmanem.

Następnie zdecyduj czy pozwolisz kobiecie zabrać Bertmana czy też staniesz w jego obronie. W pierwszym przypadku Wilczyca porwie poszukiwanego mężczyznę i odejdzie z nim zostawiając ci 25 koron i 25 punktów doświadczenia.

Jeśli rozpoczniesz walkę, to czeka cię starcie z wilkołakiem, w którego zamieni się Wilczyca. Postaraj się szybko oddalić od grupy i eliminuj pojeydycznych wrogów, którzy będą cię atakować. Wilkołaka najlepiej zostawić sobie na koniec, kiedy nikt nie będzie ci przeszkadzał.

W trakcie walki korzystaj z uników oraz wspomagaj się znakiem Igni. Podpalenie przeciwnika spowoduje nie tylko zadanie mu obrażeń, ale da ci również czas na wyprowadzenie kilku silnych ciosów. Za uratowanie mieszkańców otrzymasz tylko 10 koron, ale aż 50 punktów doświadczenia.

Zobacz także: Wiedźmin 3 - Zadania poboczne (spis alfabetyczny)

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze