Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - Spisek

Zaginiony wspólnik, trolle, Talar - zadanie poboczne w Novigradzie.

Spisek to jedno z zadań pobocznych regionu Novigrad w grze Wiedźmin 3. W ramach tego zlecenia musisz odnaleźć zaginionego wspólnika, Talara, przeszukując jaskinię trolli.

Zadanie aktywuje się automatycznie po ukończeniu misji dodatkowej o nazwie Teraz albo nigdy. Jeśli chcesz się go podjąć, to udaj się do Dijkstry (1), czekającego na ciebie na północy Novigradu.

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Po dotarciu na miejsce rozpocznij rozmowę z Markizą Serenity, po czym wyrusz po schodach do tajnego pokoju na drugim piętrze. Pogadaj z Dijkstrą, do którego niedługo potem dołączy Roche.

Jeśli zdecydujesz się pomóc w spisku, to udaj się na południe do jednego z posterunków (2), gdzie porozmawiaj z Gregorem. Żołnierz przekaże ci nowe informacje.

Informator przekaże ci wiadomości na temat zniszczonego wozu szewca, który przejeżdżał tędy niedawno. Udaj się na południe (3), aby sprawdzić, co się tam stało. Po dotarciu do wozu sprawdź ślady na ziemi i zacznij kierować się na południe.

Dotrzesz do trolla (4), z którym porozmawiaj o butach i szewcu. Dowiesz się, że został zabrany do pobliskiej jaskini. Udaj się na lewo od drogi, gdzie znajdziesz wejście.

W środku natkniesz się na dwa trolle oraz poszukiwanego szewca o imieniu Talar. W trakcie dyskusji z trollami musisz zdecydować czy chcesz doprowadzić do walki czy jej uniknąć. W pierwszym przypadku powiedz trollom, że rozpoczniesz bitwę, jeśli nie puszczą Talara.

Staraj się wtedy atakować potwory osobno i korzystać ze znaku Quen, który zapewni ci ochronę przed pojedynczymi atakami. Po bitwie warto przeszukać ciała trolli.

Druga możliwość, to powiedzenie trollom, że Talar potrzebuje więcej skóry na buty dla nich. Wtedy potwory zgodzą się go chwilowo puścić. Opuść z szewcem jaskinię i wróć z nim do wozu, co zakończy misję.

Zobacz także: Wiedźmin 3 - Zadania poboczne (spis alfabetyczny)

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze