Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - Zadanie: Zaklinanie - Na dobry początek, Jakość kosztuje

Opis dwóch zadań wykonywanych dla zaklinacza słów.

Misję możesz rozpocząć po przeczytaniu wiadomości na tablicy ogłoszeń (mapa #1) przy karczmie Siedem Kotów. Chodzi o pismo związane z zaklinaniem. Po wybraniu go, zadanie automatycznie pojawi się w dzienniku.

Sugerowany poziom doświadczenia: 32

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Twoim celem będzie udanie się do zaklinacza słów (mapa #2) przebywającego w namiocie na północnym wschodzie Velen i porozmawianie z nim na temat jego zawodu. Dowiesz się nie tylko tego, ale zdobędziesz również informacje, że twój zleceniodawca stracił wszystkie drogocenne narzędzia i majątek. Aby mu pomóc podaruj mu 5000 koron. W ten sposób przejdziesz do kolejnego zadania - Zaklinanie: Jakość kosztuje.

Tym razem będziesz musiał zdobyć próbki nefrytu. Zanim to uczynisz wyjdź z namiotu i udaj się do gospodarstwa z lewej. Na prawo od chlewu znajdziesz kilof. Podnieś go i wyrusz na północny zachód (mapa #3), gdzie zostaną zaznaczone trzy punkty z bryłami nefrytu.

W południowym punkcie nefryt jest na ziemi, przed kamienną konstrukcją. W punkcie środkowym odkryjesz wejście do jaskini. W środku natkniesz się na sporą grupę pająkowatych potworów - arachnomorfów. W walce z nimi wspomagaj się znakiem Igni. Kiedy skończysz skorzystaj z wiedźmińskich zmysłów, aby zlokalizować nefryt w centrum lokacji (obrazek powyżej).

Uwaga - Warto dodać, że w wejściu do jaskini znajdziesz ciało z listem i kluczem. Przeczytanie tego pierwszego aktywuje zadanie dodatkowe - Poszukiwania: Skazani na Drakenborg.

Wróć do zaklinacza słów i przekaż mu nefryt. Dzięki temu, od tej pory będziesz mógł zaklinać przedmioty i broń słowami runicznymi i glificznymi. Jeśli podarujesz zleceniodawcy jeszcze 10 000 koron, to będziesz mógł tworzyć potężniejsze słowa. Mistrzowskie runy odblokują się jednak dopiero po wpłaceniu jeszcze jednej sumy - bagatela 15 000 koron.


Następna strona: Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - Zadanie: Bez śladu

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - Poradnik do dodatku - opis przejścia i sekrety

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze