Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - Sezamie, otwórz się: Kasiarz

Rozpoczyna się gra Vabank.

Misję tą rozpoczniesz automatycznie w trakcie wykonywania zadania głównego Sezamie, otwórz się, po naradzie z tajemniczym nieznajomym w piwnicy w chacie u zielarza (mapa #1). Dowiesz się, że aby włamać się do skarbca, ktoś musi otworzyć drzwi.

Sugerowany poziom doświadczenia: 34

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Nieznajomy powie ci o dwóch kandydatach, którzy w przeszłości z powodzeniem zajmowali się złodziejskim fachem. Jednym z nim jest Quinto przebywający obecnie w obozie najemników (mapa #2). Druga osoba, to Casimir, który jednak postanowił zerwać z przeszłością i obecnie mieszka z rodziną w swoim domu na północy (mapa #3).

Zdecyduj, którą z osób chcesz zwerbować. Poniżej opisy dotarcia do każdej z nich.

Quinto (mapa #2) - został pojmany przez najemników, którzy otrzymają za niego nagrodę u pewnych bankierów. Udaj się do obozu i porozmawiaj z więźniem. Po chwili podejdzie komendant, z którym zacznij dialog. Będziesz mógł uwolnić Quinto na kilka sposobów: grając w gwinta, płacąc 200 koron (lub targując się do około 170 koron) albo rozpoczynając walkę na pięści (w przypadku przegranej będziesz musiał zapłacić za więźnia 400 koron).

Casimir (mapa #3) - skieruj się do wioski, w której mieszka Casimir. Na miejscu okaże się, że żona zostawiła twojego przyszłego wspólnika, przez co ten chce się wysadzić w powietrze razem z domem (obrazek powyżej). Do zejścia na dół możesz przekonać go na kilka sposobów - korzystając ze znaku Aksij (zejdzie od razu), wyzywając od tchórza (czeka cię z nim walka, w której możesz korzystać z miecza i znaków) lub proponując mu pracę. Nie wybieraj tylko słów o współczuciu (opcja pierwsza) albo żeby wziął sobie inną kobietę, ponieważ krasnolud wysadzi się w powietrze. Postąpi tak również wtedy, gdy uda ci się go przekonać, aby zszedł na dół, a potem odmówisz mu wzięcia udziału w napadzie.

Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się już na jednego z pomocników, to automatycznie zablokujesz tym samym dostęp do drugiego. Quinto specjalizuje się w cichym otwieraniu zamków, natomiast Casimir woli wysadzać rzeczy w powietrze. Po dokonaniu wyboru powiedz nowemu pomocnikowi, aby udał się do zielarza. W ten sposób zakończysz tę misję.

Następna strona: Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - Włamywacz

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - Poradnik do dodatku

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze