Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - Przyjacielska przysługa

Spotkanie z Keirą Metz - zadanie poboczne w Velen.

Zadanie Przyjacielska przysługa jest jedną z misji pobocznych w grze Wiedźmin 3. Jest ono dostępne u Keiry (1) po wykonaniu dla niej misji o nazwie Mysia wieża.

Kobietę znajdziesz jak zwykle w jej chacie, ulokowanej na północ od wsi Podgaje (2).

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.


Na tej stronie:


Odnajdź składniki z zaginionego transportu

W trakcie rozmowy kończącej to zadanie Keira poprosi cię o odnalezienie składników znajdujących się w zaginionym transporcie. Jeśli zgodzisz się na jej propozycję, to udaj się na północ (3).

Na drodze skorzystaj z wiedźmińskiego zmysłu, aby odnaleźć ślady kół wozu (4). Będą prowadzić w głąb lasu - kieruj się nimi, aż dotrzesz do poszukiwanego wozu.

Rozejrzyj się i odnajdź skrzyneczkę (5) dla Keiry. Podnieś ją i wróć do kobiety. Czarodziejka zaproponuje ci teraz przejażdżkę w bardziej wykwintnych strojach. Zgódź się i wyrusz za nią na koniu.


Wyścig konny, poszukiwanie Keiry

Trasa będzie zaznaczona żółtą linią na mapie (6) w prawym górnym narożniku. Twoim celem będzie dotarcie do polany (7) na południowy wschód od twojej obecnej pozycji. Postaraj się wyprzedzić Keirę zanim dojedziecie na miejsce.

Okaże się, że Keira przygotowała kolację. W jej trakcie możesz przystać na jej zaloty. Jeśli to uczynisz, to po scence zacznij jej szukać przy pomocy wiedźmińskich zmysłów. Kieruj się za śladem perfum (8) do lasu i przyglądaj się napotkanym przedmiotom.

W końcu dotrzesz na brzeg, gdzie czarodziejka będzie na ciebie czekać. Po upojnej scence misja zakończy się zniknięciem Keiry i zbliżeniem na wieżę na Kłomnicy. W dzienniku pojawi się też nowe zadanie dodatkowe Dla dobra nauki .

Zobacz także: Wiedźmin 3 - Zadania poboczne (spis alfabetyczny)

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze