Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 otrzyma wsparcie dla PS4 Pro już „za parę dni”

Plus: nowinki na temat Gwinta.

CD Projekt ujawnił, że Wiedźmin 3: Dziki Gon wraz z dodatkami już „za parę dni” wzbogaci się o wsparcie dla możliwości konsol PS4 Pro.

Podobne usprawnienia pojawią się na Xbox One X po premierze tego urządzenia, co zaplanowano na 7 listopada tego roku.

Złoty Wiedźmin 3

Informację podał Adam Kiciński, prezes zarządu firmy CD Projekt, podczas konferencji podsumowujących opublikowane wczoraj, półroczne wyniki finansowe polskiej spółki.

Nie znamy niestety żadnych detali na temat daty premiery czy technologii. Menedżer mówił o „wersji 4K”, lecz w przypadku produkcji o oprawie graficznej klasy Wiedźmina 3 otrzymamy najpewniej jakąś formę skalowania do 3840 × 2160.

- Więcej szczegółów, w tym konkretne daty kiedy update'y się pojawią, podamy w stosownym czasie - dodał Radek Grabowski z CD Projektu w odpowiedzi na nasze pytanie.

Już tradycyjnie, przedstawiciele spółki nie chcieli też podać żadnych informacji na temat największego rozwijanego obecnie projektu, czyli Cyberpunk 2077. Wiemy jedynie, że grą zajmuje się zdecydowana większość deweloperów - około 300 osób.

Pozostała setka odpowiada za dalszy rozwój Gwinta. Polskie studio w tym roku koncentruje się w komunikacji właśnie na karciane i także tym razem podano kolejny zestaw detali.

Kiciński otwarcie przyznał podczas konferencji, że w obecnej wersji produkcja oferuje jeszcze niewiele, więc w przyszłości możemy spodziewać się kolejnych aktualizacji i treści, wprowadzających kolejny tryb rozgrywki, karty, nową frakcję i dowódców czy też wydarzenia okolicznościowe, jak festiwal piwa w Mahakamie.

Gwint podbije Chiny?

W ubiegłym miesiącu - 29 sierpnia - otwarte testy gry wystartowały w Chinach, z którym to rynkiem firma wiąże spore nadzieje.

Zysk netto CD Projektu w pierwszej połowie roku wyniósł 119 mln złotych, w porównaniu z 116 mln zł w ostatnich sześciu miesiącach ubiegłego roku. Wyniki są więc bardzo dobre, pomimo braku większych premier.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze