Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - Ochotnik

Fort Białego Orła, farby dla trolla Łupka - zadanie poboczne w Novigradzie.

Ochotnik to jedna z misji pobocznych w grze Wiedźmin 3, której możesz podjąć się w regionie Novigrad. W trakcie tej misji musisz odnaleźć i dostarczyć czerwoną i białą farbę kamiennemu trollowi, Łupkowi.

Zadanie pojawia się na tablicy ogłoszeń w Oxenfurcie (1). Po jego przyjęciu udaj się na półwysep (2) na zachód od miasta i przy pomocy wiedźmińskich zmysłów rozpocznij poszukiwania śladów.

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Na wyspie natkniesz się na skalnego trolla, z którym rozpocznij rozmowę. Dowiesz się, że jest częścią armii, a jego zadaniem jest bronienie okolicznych łodzi skonfiskowanych chłopom.

W trakcie dialogu zdecyduj czy chcesz mu pomóc w wypełnieniu pewnego zadania czy też zaatakować. W drugim przypadku wyprowadzaj szybko ciosy i wspomagaj się znakiem Quen lub Aksji. Po walce zdobędziesz 50 punktów doświadczenia i zadanie dobiegnie do końca.

Druga możliwość, to udzielenie pomocy trollowi. Chodzi o zdobycie dla niego farby. Aby to uczynić udaj się na północ Oxenfurtu (3). Na miejscu znajdziesz kupca, od którego kup farby, z którymi wróć do trolla.

Teraz możesz wybrać czy chcesz samemu namalować nimi orła czy umożliwić to trollowi. W obydwu przypadkach otrzymasz 50 punktów doświadczenia, dwa schematy i nieco innych przedmiotów.

Zobacz także: Wiedźmin 3 - Zadania poboczne (spis alfabetyczny)

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze