Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - Obrońca wiary

Podnoszenie przewróconych kapliczek - zadanie poboczne w Velen.

Obrońca wiary to misja poboczna Velen w grze Wiedźmin 3. W ramach tego zlecenia musisz ponownie ustawić kilka drewnianych kapliczek, stoczysz też pojedynek z grupą ludzi i pokonasz endriagę wojownika.

Uwaga - sugerowany poziom doświadczenia: 10

Zadanie może zlecić ci starsza kobieta (1) stojąca przy szlaku na wschód od wsi Konary. Poprosi cię, abyś pomógł jej podnieść drewnianą kapliczką, którą wywrócili wandale. Kiedy to uczynisz poprosi cię jeszcze o naprawianie dwóch następnych, na co możesz się zgodzić.

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Jeśli przyjąłeś jej propozycję, to zacznij kierować się na południowy zachód. To właśnie przy drodze prowadzącej w tamte strony odnajdziesz kolejną kapliczkę (2). Po dotarciu do niej stocz walkę z wielkim jaszczuropodobnym potworem nazywającym się endriaga wojownik. Kiedy z nim skończysz postaw drugi posąg.

Teraz udaj się do trzeciej kapliczki (3) znajdującej się na południu. Przy niej natkniesz się na kilku ludzi wyrąbujących następny posąg. Kiedy zaczniesz z nimi rozmowę będziesz mógł poznać kierujące nimi motywy. Jeżeli podczas wymiany zdań powiesz, że nie zamierzasz mieszać się w całą sprawę, to misja zakończy się niepowodzeniem.

Aby ukończyć zadanie powiedz, że nie pozwolisz studentom na dalsze bezczeszczenie kapliczek. Po chwili rozpocznie się walka na pięści. Żeby szybko uporać się z przeciwnikami najlepiej jest skorzystać na przykład ze znaku Aard, wywrócić przy jego pomocy rywali i rozprawić się z nimi, kiedy leżą. Po uporaniu się ze wszystkimi zadanie zakończy się.

Zobacz także: Wiedźmin 3 - Zadania poboczne (spis alfabetyczny)

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze