Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 najwyżej ocenianą grą przez użytkowników Metacritic w historii serwisu

W wersji PC.

Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji PC obecnie jest najwyżej ocenianą grą przez użytkowników Metacritic w historii serwisu, który zajmuje się gromadzeniem not od krytyków i odbiorców.

Przyznana przez graczy ocena wersji komputerowej produkcji studia CD Projekt Red wynosi 94 procent. Na drugim miejscu zestawienia jest Resident Evil 4 w wydaniu GameCube z wynikiem 93 procent.

Co ciekawe, na trzeciej pozycji jest rozszerzenie Krew i Wino do Wiedźmina 3 na PC. Dwie kolejne lokaty okupują zaś podstawowe edycje polskiej gry RPG wersji PS4 i Xbox One. Wszystkie wymienione projekty otrzymały rezultat 92 proc. Sama lista dostępna poniżej:

Zobacz: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Ostatnia odsłona cyklu o Geralcie zadebiutowała w 2015 roku. Fabuła koncentruje się na poszukiwaniach Ciri, ściganej przez tytułowy Dziki Gon. Według serwisu Metacritic, średnia ocen od krytyków waha się - w zależności od platformy - od 91 proc. do 93 proc.

„Ambitny, piękny i bezkompromisowy projekt. Jedna z najwspanialszych gier wideo w historii” - napisaliśmy w naszej recenzji Wiedźmina 3, któremu przyznaliśmy złotą Rekomendację.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze