Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 nadal imponuje sprzedażą. CD Projekt podał nowe dane

Pierwsza dziesiątka wszech czasów.

Wiedźmin 3 w przeróżnych wydaniach i edycjach sprzedał się w nakładzie przekraczającym 50 milionów egzemplarzy. CD Projekt podał aktualne dane w najnowszym raporcie finansowym.

W kwietniu ubiegłego roku chwalono się osiągnięciem pułapu 40 mln, więc kolejne 10 mln dodano w około dwanaście miesięcy. Bez wątpienia pomogła aktualizacja na konsole obecnej generacji, wydana w grudniu i na nowo wskrzeszająca zainteresowanie najpopularniejszą polską grą wideo w historii.

„Dodając do tego dwie pierwsze części przygód Geralta, cała trylogia sprzedała się w ponad 75 milionach kopii” - dodaje prezes CD Projektu, Adam Kiciński, cytowany w komunikacie. „Siła tej licencji bardzo nas cieszy, szczególnie w kontekście przyszłych projektów w wiedźmińskim uniwersum”.

Szybki rzut oka na listę najlepiej sprzedających się gier wszech czasów ujawnia, że Wiedźmin 3 jest w ściślej czołówce. Mowa o dziewiątej lokacie, zaraz za Red Dead Redemption 2, ale przed Pokémon Red / Green / Blue / Yellow i Terrarią.

W obliczu tak imponujących wyników nie powinno dziwić, że coraz większa liczba deweloperów CD Projektu zajmuje się właśnie kolejnymi odsłonami. Jak potwierdza poniższe zestawienie, wraz ze zmniejszonym zaangażowaniem w Cyberpunk 2077 studio przechodzi właśnie do uniwersum Sapkowskiego.

Cała para w błękitną linię

Jednocześnie powtórzono, że kampania marketingowa Widma Wolności - nadchodzącego rozszerzenia dla Cyberpunk 2077 - rozpocznie się w czerwcu. To już wiedzieliśmy, lecz teraz potwierdzono dodatkowo, że mowa o imprezie Summer Game Fest, która odbędzie się 8 czerwca.

Skoro mowa o raporcie finansowym, należy wspomnieć o finansach. CD Projekt podsumował pierwszy kwartał obecnego roku, podczas którego wypracował 69,68 mln złotych zysków, w porównaniu z bardzo podobną kwotą rok wcześniej, gdy było to 68,92 mln zł.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze