Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 na Switch zadziała w 540p w trybie przenośnym - pierwsze screeny

720p w wariancie stacjonarnym.

Wczoraj CD Projekt Red potwierdził pogłoski i oficjalnie zapowiedział grę Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji Switch. Studio ujawniło teraz kilka dodatkowych informacji o warstwie technicznej tytułu.

W odpowiedzi na pytanie jednego z internautów, oficjalne konto serii na Twitterze oznajmiło, że na konsoli Nintendo produkcja w trybie stacjonarnym zadziała w 720p. Twórcy zastosują przy tym rozwiązanie dynamicznego skalowania.

Zgodnie z oczekiwaniami, w wariancie przenośnym gracze otrzymają obraz w niższym rozmiarze - produkcja uruchomi się w 540p. Na razie jednak nieznane są szczegóły na temat liczby wyświetlanych klatek na sekundę.

Jednocześnie opublikowano kilka obrazków z wersji Switch. Ilustracje przedstawiają między innymi Ciri, Yennefer, Geralta oraz sam Dziki Gon. Screenshoty wskazują też, że rzeczywiście dojdzie do pewnego pogorszenia grafiki względem odpowiedników z pozostałych platform.

Wiedźmin 3 na Switch
Wiedźmin 3 na Switch
Wiedźmin 3 na Switch
Wiedźmin 3 na Switch

Warto jednak zaznaczyć, że za wydanie zmierzające na konsolę Nintendo odpowiada nie bezpośrednio CD Projekt Red, a Saber Interactive, czyli studio znane z odświeżonych wersji Halo i sieciowego World War Z.

Wiedźmin 3 na Switch
Wiedźmin 3 na Switch
Wiedźmin 3 na Switch
Wiedźmin 3 na Switch

Wiedźmin 3: Dziki Gon na Switch ukaże się w edycji kompletnej, a więc zawierającej nie tylko podstawową grę, ale i wszystkie dodatki, w tym rozszerzenia Serca z Kamienia oraz Krew i Wino. Tytuł jest pierwszym, który wykorzysta kartę pamięci o pojemności 32 GB.

Wiedźmin 3 na Switch
Wiedźmin 3 na Switch

Zobacz: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Produkcja zadebiutuje na platformie Nintendo w tym roku, choć dokładna data premiery nie jest na razie znana.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze