Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 na PS5 i Xbox Series X/S jeszcze w tym roku. CD Projekt potwierdza plany

Po niedawnym zamieszaniu.

CD Projekt potwierdził, że Wiedźmin 3 w wersji PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S ukaże się w ostatnim kwartale obecnego roku, a więc w okresie od początku października do końca grudnia.

Nie podano konkretnej daty. Polska firma ujawniła plany w siódmą rocznicę premiery produkcji, wydanej w 2015 roku na PC oraz poprzednią generację konsol.

Celem jest zapewne uspokojenie nastrojów graczy - i inwestorów - po ostatnim zamieszaniu. Przypomnijmy: jeszcze niedawno planowano debiut w drugim kwartale, lecz w kwietniu poinformowano, że CD Projekt przejmuje projekt od Saber Interactive i samodzielnie dokończy prace.

I choć oficjalne powody nigdy nie padły, spekulowano, że polska firma nie chce, by w obliczu inwazji Rosji na Ukrainę projekt był kojarzony ze studiem, które ma siedzibę w Petersburgu.

- Sami skończymy aktualizację. Oceniamy nasz czas, a to wymaga trochę badań. To wszystko, co chcemy przekazać. Nikt nie mówi, że gra jest opóźniona o jakaś ogromną przepaść czasową - uspokajał już wtedy Michał Nowakowski z CD Projektu.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze