Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - Miecz Berengara

Berengar, schemat miecza, walka z czartem - zadanie poboczne w Kaer Morhen.

Zadanie możesz aktywować po powrocie do Kaer Morhen w trakcie kampanii fabularnej gry Wiedźmin 3, przed bitwą, która ma się rozegrać w twierdzy. Sugerowany poziom doświadczenia to 27.

Mapę można obejrzeć w całości w tym miejscu.

W trakcie eksploracji wiedźmińskiej reduty zwróć uwagę na przejście przez zniszczoną kratę na dziedzińcu u podnóża ogromnego drzewa rosnącego na szczycie kamiennych schodów. Trafisz w ten sposób do lokacji, gdzie w narożniku odnajdziesz skrzynię z listem Berengara. Przeczytaj go, a dowiesz się, że wiedźmin pracował nad specjalnym mieczem.

Aby dowiedzieć się więcej na jego temat udaj się do Vesemira (2) w głównej części twierdzy. Vesemir powie ci o walce, jaką Berengar odbył z czartem, gubiąc przy okazji schemat miecza.

Po rozmowie skieruj się na wschód w stronę legowiska czarta (3). Wejdź w głąb jaskini i rozpocznij walkę z czartem wspomagając się znakiem Quen, który uchroni cię przed wrogimi atakami (nie zapominaj o unikach i regeneracji tarczy).

Po walce skorzystaj z wiedźmińskich zmysłów, aby zlokalizować poszukiwany schemat leżący z prawej strony komnaty. Po jego podniesieniu misja zakończy się.

Zobacz także: Wiedźmin 3 - Zadania poboczne (spis alfabetyczny)

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze