Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3: Krew i Wino - Zadanie poboczne: Zlecenie - Równowaga w przyrodzie

Kontrakt na srebrnego bazyliszka, który możesz wypełnić na kilka sposobów.

Zadanie możesz rozpocząć po przeczytaniu wiadomości (Zlecenie dla wiedźmina: Eksorta karawany) na tablicy informacyjnej. Po uczynieniu tego przy faktorii kupieckiej (#1 na mapie) zostanie zaznaczony punkt, do którego się udaj.

Na miejscu okaże się, że cała faktoria została zaatakowana i zostały z niej tylko strzępy. Skorzystaj ze zmysłów i zacznij się rozglądać. Znajdziesz tu między innymi ślady potwora, krew, ciało oraz łuskę.

Mapę możesz powiększyć oraz pobrać na dysk


Po oględzinach pojawi się hrabia Bories, który powie, że hoduje bazyliszka (Jokastę), a w przypadku śmierci przypadkowych ludzi oddaje ich rodzinom pieniężną rekompensatę. Po rozmowie przeszukaj nowe ślady, które znajdziesz przy rozbitych beczkach. Następnie zacznij kierować się po zapachu wydzielanym przez bazyliszka.

W pewnym momencie trop się urwie, ale na ziemi zobaczysz ślady krwi, którymi kieruj się dalej. W pewnej chwili dotrzesz do zwłok drugiego kupca, którym się przyjrzyj. Ruszaj dalej kierując się zapachem. W pewnej chwili usłyszysz rozmowę kilku osób - wejdź na podwyższenie (#2 na mapie) i podejdź do nich.

Okaże się, że to Rębacze polujący na bazyliszka. Po chwili do waszej rozmowy dołączy się hrabia, który zaproponuje pieniądze za niezabijanie potwora. Jeśli przystaniesz na tę propozycję, to Rębacze odejdą, a ty zyskasz 350 koron. Kiedy wojownicy odejdą będziesz mógł jeszcze przyjąć od hrabiego dodatkowe 50 koron.

Aby zrzucić potwora na dół skorzystaj ze znaku Aard

Jeżeli zdecydowałeś się zaatakować bazyliszka, to możesz ustawić kompanów, aby ostrzeliwali go z dystansu albo uczestniczyli w walce bezpośrednio. Po chwili rozpocznie się pojedynek. Aby zrzucić potwora na dół skorzystaj ze znaku Aard (obrazek powyżej) w momencie, gdy przelatuje w pobliżu. Następnie podbiegaj i zadawaj uderzenia.

W trakcie pojedynku warto wspomóc się tarczą Quen i uważać na ataki skrzydłami, które mają dość spory zasięg. Staraj się wyprowadzać ciosy od tyłu, co zwiększy zadawane obrażenia. Za pokonanie potwora kompanii zapłacą ci 400 koron.

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3: Krew i Wino - Poradnik do dodatku

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze