Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3: Krew i Wino - Zadanie poboczne: Gwint - Wielki turniej w Beauclair, Talia Skellige

Poznaj nowo opracowane karty do gwinta i weź z nimi udział w rozgrywkach o najlepszego gracza.

Zadanie stanie się dostępne po przeczytaniu odpowiedniej wiadomości (Wielki turniej gry w gwinta) na jednej z licznych tablic ogłoszeniowych. Z notatki dowiesz się szczegółów na temat organizowanej imprezy. Aby wziąć w niej udział musisz udać się do organizatora turnieju (#1 na mapie) czekającego na zachodzie Beauclair.

Okaże się, że jest nim hrabia Martin Monnier, który opowie ci, że celem turnieju jest nie tylko wyłonienie najlepszego gracza, ale wypromowanie przy tym nowej talii kart - Skellige. Hrabia wyjaśnij ci skąd wziął się pomysł na nową talię oraz zaproponuje Geraltowi udział w turnieju, ale tylko pod warunkiem, że skorzysta z nowo wymyślonych kart.

Mapę możesz powiększyć oraz pobrać na dysk


Monnier podaruje ci podstawową talię, mówiąc przy tym, że pozostałe karty musisz zdobyć samemu. Aby to uczynić należy wygrać z 19 zaznaczonymi na mapie osobami (w dzienniku pojawi się nowa misja - Gwint: Talia Skellige). Kieruj się do kolejnych osób i wygrywaj z nimi pojedynki, dzięki czemu powiększysz posiadaną kolekcję oraz podniesiesz ich wartość. W celu rozpoczęcia turnieju powinna ona wynieść 24.

Kiedy będziesz gotowy wróć do Monniera i powiedz mu, że chcesz wziąć udział w turnieju. Następnie odczekaj dwa dni - możesz przyspieszyć czas korzystając z medytacji. Następnie czeka cię szereg rozgrywek z kolejnymi oponentami:

Hamal ogn Dangbal - przeciwnik grający talią potworów. Na początku zaproponuje podbicie stawki o srebrny miecz - jeśli przegrasz stracisz ten, z którego Geralt akurat korzysta (chociaż będzie możliwość odzyskania go), natomiast w przypadku wygranej zdobędziesz miecz o nazwie Blef.

Hrabia Monnier - organizator turnieju i twórca nowej talii Skellige

Von Hinn - rywal grający kartami Nilfgaardu.

Po drugim pojedynku zostaniecie zaatakowani przez krasnoludy. Stocz z nimi walkę na pięści - jej wynik nie będzie miał znaczenia, ponieważ finalnie i tak turniej będzie kontynuowany.

Hrabia Monnier - przeciwnik gra kartami Skellige.

Yaki Rafiberg - krasnolud posiadający talię Scoia'tael.

Za wygranie w turnieju otrzymasz 1000 koron oraz Puchar Zwycięzcy, natomiast w przypadku przegranej jedynie 100 koron.

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3: Krew i Wino - Poradnik do dodatku

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze