Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - Gdy spojrzymy na siebie, ustawianie posągów

Poszukiwania zbroi szkoły kota, walka z Kiyanem.

To nieoznaczone w dzienniku zadanie Wiedźmin 3 stanowi jeden z etapów poszukiwań wiedźmińskiego rynsztunku szkoły Kota. W ramach misji poznamy tragiczną historię wiedźmina Kiyana i rozwiążemy zagadkę z posągami. Zalecany poziom postaci to 17.


Na tej stronie:


Jaskinia pod Novigradem: posągi, ustawienie i klucz

Same poszukiwania rozpoczną się automatycznie, po kupieniu mapy od handlarza we wsi Konary (1) lub przypadkowego znalezienia innego elementu zestawu wyposażenia.

Mapę w pełnym rozmiarze można znaleźć pod tym linkiem

Udajemy się na wyspę świątynną w Novigradzie, w pobliże stojącego przy skarpie domu (2). Okrążamy budynek i podążamy wąską ścieżką, kierującą nas w stronę jaskini.

Mapę w pełnym rozmiarze można znaleźć pod tym linkiem

Po krótkiej eksploracji odkrywamy, że jaskinia zawiera ruiny starego laboratorium. Charakterystycznym punktem jest konstrukcja z szeregiem posągów wokół niewielkiej areny. Jeśli chcemy, możemy najpierw zwiedzić resztę lochów (by w pełni poznać ze znalezionych notatek historię Maga i Kiyana), albo od razu przystąpić do rozwiązania zagadki.

Za pomocą wiedźmińskiego zmysłu odnajdujemy na pobliskiej skale inskrypcję z podpowiedzią.

Aby kontynuować, musimy obrócić otaczające posągi twarzami do wnętrza areny. Robimy to, używając przełączników obok każdej rzeźby (3). Kiedy nam się uda, podłoga areny rozstąpi się, ukazując niewielki basen (4). Wskakujemy do niego i ze skrzyni na dnie wyciągamy klucz (5).

Warto przygotować kuszę, bo w basenie pływa kilku utopców.


Opętany Kiyan - walka

Po wyjściu z wody udajemy się za znacznikiem do pobliskich drzwi. Zobaczymy siedzącego w kręgu opętanego Kiyana (6) - nieszczęśnika, na którym szalony mag testował wytrzymałość wiedźmińskiego organizmu.

Walka nie powinna sprawić dużych problemów. Kiyan używa miecza stalowego i co jakiś czas osłania się tarczą Quen, która oszałamia Geralta przy rozładowaniu znaku. Optymalną taktyką jest łapanie Kiyana w Yrden i atakowanie mieczem z nałożonym Jadem Wisielców. Kiedy atakuje, najlepiej korzystać z parowania oraz ripost.

Alternatywnie, możemy też robić szybkie uniki. Nie powinno się jednak robić przewrotów, ponieważ te zbytnio oddalają Geralta od przeciwnika, dając mu czas na ponowne nałożenie tarczy.

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze

More Poradniki

Najnowsze artykuły