Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3: ponad 600 poprawek w aktualizacji 1.10

AKTUALIZACJA: Łatka dostępna.

Aktualizacja (09.10.2015): Przedstawiciel studia CD Projekt Red - Marcin Momot - poinformował na Twitterze, że aktualizacja 1.10 będzie dostępna do pobrania już dzisiaj.

„Patch 1.10 nadchodzi jeszcze dzisiaj na wszystkie platformy” - zapewnił menedżer do spraw kontaktów ze społecznością.

Łatka to konieczność pobrania około 15 GB danych na konsolach lub 6-15 GB na PC, w zależności od platformy dystrybucji.

*

Oryginalna wiadomość (08.10.2015): Studio CD Projekt Red opublikowało listę zmian i poprawek, jakie wprowadzi do Wiedźmina 3 aktualizacja oznaczona numerem 1.10.

Taniec z łatkami

Łatka ma trafić „już wkrótce” na wszystkie platformy sprzętowe. Można spodziewać się, że będzie to zapewne nie później niż 13 października, gdy premierę ma dodatek Serca z Kamienia.

„Poprawiliśmy sporą cześć zadań, stabilność oraz wydajność (ponad 150 poprawek) zarówno na PC, jak i na konsolach” - czytamy w informacji prasowej.

„Dostępne będą też nowe opcje dialogowe z kluczowymi postaciami, co będzie miało znaczący wpływ na decyzje w grze. Wprowadziliśmy również jeszcze lepsze sortowanie przedmiotów w ekwipunku” - dodają deweloperzy.

Obszerną listę zmian i poprawek znaleźć można w osobnym pliku PDF.

Poprawiono między innymi balans dla gry na poziomie trudność „Droga ku zagładzie”, a także kluczową sprawę - łup pojawiający się przy gęsiach i kurczakach.

Są też kwestie wpływające na wydajność: zmniejszono występowanie rozmycia obrazu, jednocześnie poprawiając mnóstwo kwestii w przypadku określonych zadań czy nawet scen.

Usunięto „błędy krytyczne” dla kart AMD Radeon R9 285 i Nvidia GeForce GTX 980 czy problemy z przechodzeniem do pulpitu za pomocą kombinacji Alt+Tab podczas zapisywania gry.

Lepsze są animacje Płotki, światła w oknach budynków, kałuże krwi pod pokonanymi wrogami, postacie noszące skrzynie czy poziom detali na dachach w Novigradzie. Dodano brakujące kręgi w wodzie, cienie w Zalipiu i mnóstwo, mnóstwo innych elementów.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze