Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Whore of the Orient od twórców L.A. Noire anulowane

Projekt porzucono już dawno temu.

Kryminał Whore of the Orient od twórców L.A. Noire prawdopodobnie nigdy nie powstanie, projekt został anulowany - potwierdził w podcaście Gamehugs producent Derek Proud.

Studio KMM Games zostało zamknięte już w 2013 roku, ale nie wykluczano wtedy możliwości, że twórcy zajmą się poszukiwaniem wydawcy dla gry.

- To miał być duchowy następca L.A. Noire - powiedział Proud. - Mieliśmy użyć tej samej technologii i stworzyć grę osadzoną w latach 30. lub 40. w Szanghaju. To było jedyne miasto, do którego mogłeś się dostać wtedy bez paszportu. Wszyscy, którzy mieli przed czymś uciekać, udawali się więc do Szanghaju. Miastem rządził gangster Wielkouchy Du. To wydało nam się fascynujące.

Producent zaznaczył, że po zamknięciu studia projektanci „dzielnie walczyli” o projekt, ale nie mogli zdziałać zbyt wiele. „Nie sądzę” - odparł prosto w odpowiedzi na pytanie, czy Whore of the Orient może jeszcze kiedyś zostać przywrócone do życia.

KMM Games powstało na bazie byłych pracowników Team Bondi. W zespole pojawił się szef tego studia - Brendon McNamara, a dyrektorem kreatywnym został scenarzysta i reżyser God of War 2 - Cory Barlog.

Team Bondi zamknięto wkrótce po premierze LA Noire w 2011 roku. Studio zmagało się z produkcją przygodówki przez wiele lat, a ostatecznie nie mogło pochwalić się zadowalającymi wynikami sprzedaży. Nie bez przyczyny były także słabe warunki pracy, o których mówili odchodzący ze studia pracownicy.

Grafika koncepcyjna z Whore of the Orient

Komentarze