Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Watch Dogs Legion ma 9 milionów grywalnych postaci

Wszyscy mieszkańcy Londynu.

W nowym zwiastunie Watch Dogs Legion - zrealizowanym z udziałem prawdziwych aktorów - Ubisoft poinformował, że gra zaoferuje możliwość wcielenia się w niemal 9 milionów bohaterów. Pokierujemy bowiem dowolnym mieszkańcem wirtualnego Londynu.

Materiał jest stylizowany na wykład, podczas którego prowadzący w humorystyczny sposób omawia najważniejsze cechy gry. Podkreśla przykładowo, że standardowe rozumienie skrótu NPC, a więc postaci niezależnych, nie ma zastosowania w Legion.

Możliwość pokierowania wybranym mieszkańcem Londynu poprzedza rekrutacja, która wiąże się z wykonaniem konkretnych zadań - przykładowo rozwiązaniem problemów osobistych bohatera. Postacie różnią się nie tylko wyglądem, ale też umiejętnościami czy wyposażeniem, jednak każda przynależy do jednego z ograniczonej liczby archetypów, czyli szablonów.

Mieliśmy już okazję przetestować funkcję wcielania się w dowolną postać, biorąc udział w testach gry. W naszych wrażeniach z Watch Dogs Legion opisujemy, w jaki sposób system rekrutacji wpływa między innymi na opowieść.

Watch Dogs Legion zadebiutuje 29 października na PC, PS4 i Xbox One. Będzie też tytułem startowym nowej generacji konsol.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze