Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Watch Dogs 2 - Do ostatniego centa

Hakujemy bankomaty, czyniąc życia przypadkowych ludzi bardziej udanymi.

Któż nie chciałby dostać darmowych dwustu czy nawet tysiąca dolarów od inteligentnego bankomatu? Tym razem uszczęśliwimy przypadkowych ludzi, wykorzystując błąd w oprogramowaniu bankomatów. Aby rozpocząć tę misję, udaj się w okolicę kanałów na północ od obserwatorium Swan Leavitt, zgodnie z mapą przedstawioną poniżej.

Znajdziesz tam dziewczynę należącą do DedSecu, choć nie twojej najbliższej grupy. Stoi na przystanku w oczekiwaniu na autobus. Porozmawiaj z nią, aby otrzymać szczegóły związane z zadaniem. Będziesz testerem exploita, czyli wykorzystania luki, w bankomatach bazujących na systemie ctOS.

Zadanie Do ostatniego centa nie musi być ukończone za pierwszym podejściem. Wręcz odradzamy takie rozwiązanie, gdyż hakowanie kolejnych bankomatów wygląda niemal identycznie. Za każdym razem wypłacamy przypadkowym ludziom te same kwoty, od czasu do czasu pomagając im tylko w płaceniu należności, na przykład zaległych alimentów.

Tutaj znajdziesz dziewczynę, która uczyni cię testerem exploita w bankomatach.

Każde włamanie do bankomatu rozpoczyna się od znalezienia skrzynki z oprogramowaniem urządzenia. Znajduje się zazwyczaj w bezpośrednim sąsiedztwie bankomatu i zawsze oznaczone jest stosowną ikoną. Czasami jest dostępna z poziomu ulicy, innym razem będziesz musiał się nieco nagimnastykować, aby się do niej dostać.

Potrzebne może okazać się wspinanie na wyższe poziomy budynków czy nawet korzystanie z wind towarowych i podnośników nożycowych. Warto na początku obejść dany budynek, aby znaleźć odpowiednie miejsce, dzięki któremu dostaniesz się do skrzynki.


Spis treści: Watch Dogs 2 - Poradnik, Solucja

Następnie: Watch Dogs 2 - Intruz w Haum


Po uzyskaniu dostępu zauważysz przekaz obrazu z kamery bankomatu. Po chwili do pomieszczenia wejdzie przypadkowa osoba, której możesz wywinąć kilka ciekawych numerów. Czasami zapłacisz zaległe alimenty, ale w większości skończy się to wypłaceniem danych kwot, bez obciążania konta zainteresowanej osoby.

Kto nie chciałby trafić na takiego hakera, jak Marcus?

Reakcje postaci potrafią być zabawne i ciekawe, jeśli jednak rozważasz sprawdzenie wszystkich bankomatów, uczulamy na powtarzalność tego zadania. Zdecydowanie lepiej jest dawkować tę misję ostrożnie i po prostu podjeżdżać do skrzynek kontrolnych przy okazji, jeśli zobaczysz stosowną ikonę na minimapie w lewym dolnym rogu ekranu.

Miej na uwadze fakt, że niektóre miejsca przy skrzynkach kontrolnych potrafią być strzeżone, na przykład przez firmę obsługującą bankomaty. Nie są to jednak duże wyzwania, więc paralizator powinien w danej sytuacji wystarczyć. Unikaj używania ostrej amunicji.

Komentarze