Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Warhammer 40,000: Eternal Crusade z datą premiery pełnej wersji

Koniec Early Access.

Twórcy sieciowego Warhammer 40,000: Eternal Crusade ogłosili, że produkcja opuści wkrótce program Early Access na Steamie. Datę premiery pełnej wersji ustalono na 23 września.

Przyjaciele z boiska

Ten termin dotyczy tylko PC. W planach na bliżej nieokreśloną przyszłość są jeszcze konwersje konsolowe, ale na szczegóły na ten temat musimy jeszcze poczekać.

Kilka dni temu deweloperzy z Behaviour Interactive poinformowali, że wstrzymują prace nad odsłonami PlayStation 4 i Xbox One, decydując się właśnie na skupieniu wysiłków na komputerach osobistych.

Eternal Crusade to strzelanka z elementami MMO. Gracze mogą razem z czwórką znajomych wykonywać kolejne misje na różnych planetach, by powoli zdobywać coraz więcej terytorium dla swojej frakcji.

Dostępne ugrupowania to Eldarzy, Chaos Space Marines, Orkowi oraz - oczywiście - Space Marines. Walczymy nie tylko ze sztuczną inteligencją, ale także z innymi graczami, w kilku trybach. Do tego ponad 20 „pod-frakcji”, mnóstwo broni i bogate opcje zmiany wyglądu postaci.

Oceny wczesnej wersji na Steamie nie są jednak zbyt optymistyczne. Gracze wskazują między innymi na słabą optymalizację, porzucenie zapowiadanych dawno temu elementów MMO na rzecz standardowych lobby, słabe prowadzenie pojazdów i walka wręcz czy brak balansu.

W obliczu takiego nagromadzenia negatywnych opinii, ich naprawienia do 23 września wydaje się być więcej niż wątpliwe.

Behaviour Interactive z Kanady to ostatnio twórcy dwóch innych popularnych produkcji: Fallout Shelter na urządzeniach przenośnych oraz asymetrycznego horroru Dead by Daylight.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze