Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Waleczna rodzina, bluźnierczy wojownik - Children of Morta i Blasphemous

Wrześniowe, niezależne hity.

Dziś chcemy polecić wam dwie gry niezależne, które zadebiutowały na początku września. Obydwie łączy pikselowa oprawa graficzna, ale pod względem klimatu i rozgrywki są już naprawdę różne.

Miłośnicy gatunku rogue-lite z pewnością zwrócą uwagę na Children of Morta. W produkcji tej duży nacisk położono na narrację i historię, co nie jest typowe dla gier tego typu.

Poznajemy rodzinę, która broni świata przed siłami ciemności. Do lochów wyruszamy jako ojciec, córka, później odblokowujemy kolejnych bohaterów - a każdy oferuje zupełnie inny styl walki.

Blasphemous to o wiele bardziej mroczna i minimalistyczna opowieść o pątniku, który stara się zmyć swoje grzechy. Świat powstał na bazie hiszpańskiego folkloru, przesiąkniętego motywami związanymi z religią.

Pod względem rozgrywki to udana i angażująca metroidvania, przy której do samego końca utrzymuje niesamowity klimat oraz świetnie zaprojektowane walki z bossami.

Children of Morta dostępne jest na PC - wersja konsolowa ukaże się w połowie października. Blasphemous można kupić na PC, PS4, Xbox One oraz Switchu.

O autorze
Komentarze