Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W USA sprzedano już ponad 2 miliony egzemplarzy Nintendo Switch

Dominacja od lipca.

Nintendo pochwaliło się, że we wrześniu tego roku Switch ponownie był najlepiej sprzedającą się konsolą na najważniejszym rynku gier wideo, w Stanach Zjednoczonych.

Korporacja może więc pochwalić się podobnym osiągnięciem już trzeci miesiąc z rzędu. Co więcej, w samym tylko USA sprzedano już ponad 2 miliony urządzeń.

Jeśli dodać do tego przenośne Nintendo 3DS oraz miniaturowe Super Nintendo Entertainment System: Super NES Classic Edition, sprzęt japońskiej firmy odpowiadał we wrześniu za ponad 65 procent przychodów w kategorii sprzętu w Stanach Zjednoczonych.

Firma NPD Group, zajmująca się badaniem rynku w USA, nie podała jeszcze pełnych wyników, lecz również w segmencie gier w ubiegłym miesiącu Japończycy odnieśli sukcesy: Mario + Rabbids Kingdom Battle na siódmym miejscu, The Legend of Zelda: Breath of the Wild na dziesiątym, Mario Kart 8 Deluxe na jedenastym oraz Metroid: Samus Returns - na 3DS - na ósmym.

Nintendo Switch

Wkrótce może być tylko lepiej, ponieważ na Switch trafi sporo hitów: Fire Emblem Warrior (20 października), Super Mario Odyssey (27 października), Doom (10 listopada), The Elder Scrolls 5: Skyrim (17 listopada). Do tego Xenoblade Chronicles 2 (1 grudnia).

W ostatnich miesiącach ogromne sukcesy na Switch odnoszą także twórcy niezależni. Regularnie słyszymy, że odsłony konwersji na japońską konsolę sprzedają się znacznie lepiej od innych wersji, jak było w przypadku Wonder Boy: The Dragon's Trap, Forma.8, SteamWorld Dig 2, Oceanhorn czy Death Squared.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze