Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W Starfield nie polatamy jak w No Man's Sky? Teoria gracza ma sens

Ciekawe wnioski po analizie materiałów.

Bethesda pokazała już stosunkowo sporo rozgrywki z nadchodzącego Starfield, ale kilka pytań nadal pozostaje bez odpowiedzi. Nie wiemy między innymi tego, czy można będzie latać statkiem kosmicznym tuż nad powierzchniami planet. Pewien gracz przeanalizował dostępne materiały i sądzi, że znalazł odpowiedź.

Użytkownik Reddita o pseudonimie DoradoPulido2 opublikował post, w którym stara się rozgryźć zagadkę lotów atmosferycznych w Starfield. Jego zdaniem gracze po wylądowaniu na danym ciele niebieskim nie dostaną możliwości swobodnego przemieszczania się statkiem pomiędzy punktami na mapie. Swoją teorię oparł na oficjalnych materiałach udostępnionych przez Bethesdę.

Starfield isn't going to feature atmospheric flight.
by u/DoradoPulido2 in Starfield

Zdaniem DoradoPulido2, znajdując się na orbicie, będziemy mogli wybrać jedynie miejsce lądowania, a po uziemieniu statku możliwa będzie wyłącznie piesza eksploracja. Ze statku skorzystamy, dopiero gdy najdzie nas ochota na opuszczenie powierzchni, a jeśli zechcemy przenieść się w inne miejsce, to konieczne będzie ponowne przejście całej procedury automatycznego lądowania z orbity.

Jak dotąd wiemy, że Starfield na pewno nie umożliwi płynnego przelotu z przestrzeni kosmicznej na powierzchnie ciał niebieskich - zamiast tego będziemy mieć do czynienia z animacją maskującą ekran wczytywania. Ponadto jeśli przyjrzeć się fragmentom rozgrywki zaprezentowanym dotąd przez Bethesdę, dostrzeżemy, że w istocie nie ma na nich ani śladu swobodnego latania w atmosferze.

Wszystkie sceny pokazujące statek gracza podczas lotów atmosferycznych zdają się pochodzić wyłącznie ze scenek przerywnikowych. Niewykluczone, że poza potwierdzonymi lotami kosmicznymi, statek będzie służył nam wyłącznie jako mobilna baza wypadowa z magazynem na przedmioty i stacjami rzemieślniczymi, a nie środek transportu pomiędzy różnymi punktami na powierzchniach planet.

Starfield zadebiutuje 6 września na PC oraz konsolach Xbox Series X/S. Wcześniej odbędzie się pokaz „Starfield Direct”, który zaplanowano na 11 czerwca. Powinniśmy wtedy poznać znacznie więcej szczegółów nadchodzącego kosmicznego RPG od Bethesdy oraz dowiedzieć się, jak opóźnienie premiery wpłynęło na stan techniczny produkcji.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze