Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W przyszłym tygodniu otwarte testy strzelanki Raiders of the Broken Planet

Z dwoma misjami do sprawdzenia.

Sieciowa strzelanka Raiders of the Broken Planet od studia MercurySteam - odpowiedzialnego za dwie części Castlevanii: Lords of Shadow - tuż przed premierą doczeka się otwartych testów. Beta odbędzie się w dniach 15-16 września.

Możliwość wcześniejszego zapoznania się z produkcją otrzymają posiadacze PC, PS4 i Xbox One. Zainteresowani sprawdzą dwie misje wchodzące w skład prologu - First Round i Hanging by a Thread.

Tarcza energetyczna zawsze przydaje się w walce

Pierwsze zadanie pełni rolę samouczka i jest jedynym przeznaczonym tylko do zabawy w pojedynkę. Kolejny etap można zaś rozegrać samemu lub z innymi graczami w trybie sieciowym.

Pełna wersja gry ukaże się kilka dni po zakończeniu testów - 22 września.

W dniu debiutu za darmo będzie można pobrać wspomniany prolog. Do tego wariant multiplayer na czterech mapach. Pojawi się również opcja kupna pierwszego rozszerzenia - Alien Myths - za 10 euro (ok. 43 zł).

W przyszłości ukażą się jeszcze trzy dodatkowe kampanie: Wardog Fury, Hades Betrayal oraz Council's Apocalypse.

Akcja asymetrycznej, sieciowej strzelanki toczy się na odległej planecie, na której odnaleziono złoża cennej substancji - Aleph przyciągającej przeróżnych rzezimieszków.

Rozgrywka przypomina nieco cykl Gears of War, ale z większym naciskiem na walkę wręcz i różnorodność postaci. Ważne mają być też życiorysy poszczególnych bohaterów i konflikty pomiędzy nimi.

Tytuł stawia w głównej mierze na rozgrywki wieloosobowe, z trybami kooperacji i rywalizacji. Gracze będą mogli wcielić się w rolę najeźdźców lub opowiedzieć się po stronie obrońców.

Produkcja położy nacisk na zabawę asymetryczną - czteroosobowe drużyny zmierzą się z innym graczem. Problem w tym, że oponent drużyny nie zawsze pojawi się na polu bitwy.

Autorzy tłumaczą, że kierujący antagonistami dołączą do rozgrywki w losowym momencie. Poza tym przed rozpoczęciem starcia sprawdzą, w których bohaterów wcielili się pozostali uczestnicy zabawy. Dzięki temu dobiorą sobie postać mającą największe szanse na sukces.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze