Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W Hogwarts Legacy nie zagramy w Quidditcha - potwierdzają twórcy

W grze nie będzie też mikropłatności.

Twórcy Hogwarts Legacy opublikowali odpowiedzi na najczęściej zadawane przez graczy pytania. Wśród nich możemy się m.in. dowiedzieć, że w grze nie zagramy w Quidditcha.

Jak czytamy w oficjalnym FAQ, w grze nie zagramy co prawda w słynny sport czarodziejów, ale pojawią się wyścigi na miotłach: „w Dziedzictwie Hogwartu nie ma możliwości gry w Quidditcha. Jednakże w rozgrywce znajdziemy możliwość lotu na miotle, w ramach wyzwań wyścigowych na miotłach czy podróży. Gracze mogą również latać na miotle, by odkrywać nowe i znane miejsca w okolicach zamku Hogwart”.

Chociaż jest to bez wątpienia smutna wieść dla fanów uniwersum, to w dalszej części dokumentu zajdziemy też inne ciekawe informacje. Okazuje się, że w grze nie będzie mikropłatności, a jedyny dostępny dodatkowy zakup w grze to ulepszenie edycji standardowej do wydania Deluxe Edition, dzięki czemu dostaniemy kilka dodatkowych przedmiotów w grze. Tytuł nie oferuje też rozgrywki online w formie PvP lub co-op.

Hogwarts Legacy (ang. Dziedzictwo Hogwartu) zadebiutuje 10 lutego 2023 roku na PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S. Akcja rozgrywa się wiele lat przed wydarzeniami z książek o Harrym Potterze. Wcielamy się w jednego z uczniów słynnej szkoły, który wpada na trop spisku czarnoksiężników.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze