Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W grach z PSP też zdobędziemy trofea. Sony zaktualizowało klasyki

Jak na razie w dwóch tytułach.

Sony zaktualizowało możliwości klasycznych gier z pierwszego PlayStation i PlayStation Portable, dodając możliwość zdobywania osiągnięć w grze. Jak na razie mamy możliwość odblokowania trofeów w dwóch tytułach.

Jak informuje serwis PushSquare, na ten moment możemy zgarnąć wyróżnienia w dwóch grach: Syphon Filter: Dark Mirror oraz Ape Academy 2 - obie pozycje zostały dodane do biblioteki klasyków PlayStation Plus Premium w ramach niedawnych aktualizacji oferty. Osiągnięcia w pierwszym z tytułów nie są odkrywcze i otrzymujemy je po prostu za ukończenie każdej kolejnej misji kampanii oraz ukończenie misji treningowych.

W przypadku Ape Academy 2 dostajemy już trochę większą różnorodność, ponieważ trofea wymagają od nas wykonania konkretnych akcji. Jednak w obu produkcjach osiągnięcia mają przygotowane unikalne grafiki oraz oczywiście nazwy. Na ten moment nie wiadomo, czy kolejne produkcje z biblioteki starszych konsol otrzymają wsparcie dla systemu trofeów. Być może na razie Sony testuje zgodność nowoczesnego systemu z klasycznymi produkcjami.

Przypomnijmy, że w ramach abonamentu PlayStation Plus Premium otrzymujemy dostęp do sporej - i cały czas aktualizowanej - listy klasycznych tytułów. Na ten moment zagramy w 24 gry z PlayStation 2, 22 gry z pierwszego PlayStation, a także 11 pozycji z przenośnej konsolki PlayStation Portable.

Oprócz tego subskrybenci droższych poziomów usługi otrzymują dostęp także do ponad 250 pozycji z PlayStation 3, dostępnych poprzez system gry w chmurze. W ramach marcowej rotacji PS Plus do graczy trafiły też nowe tytuły, między innymi Uncharted: Kolekcja Dziedzictwa Złodziei oraz Dragon Ball Z: Kakarot.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze