Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W grach Microsoftu spędzono ponad 1,6 miliarda godzin w 2020 roku

Rekordowy okres.

Microsoft ujawnił, że dotychczas w 2020 roku w grach Xbox Game Studios - zespołów należących do amerykańskiej firmy - użytkownicy spędzili 1,66 miliarda godzin.

Przedstawiciele koncernu podkreślają, że jest to rekordowy wynik w historii. Wśród najpopularniejszych tytułów są Microsoft Flight Simulator, wczesna wersja Grounded i kooperacyjne Minecraft Dungeons.

Xbox Game Studios wydało 10 nowych gier

Xbox Game Studios powstało w lutym 2019 roku, zastępując Microsoft Studios. Do tej pory nakładem działu ukazało się 15 produkcji, przy czym wspomniana liczba uwzględnia również starsze odsłony cyklu Halo na PC.

Firma z Redmond obiecuje jednocześnie, że w zanadrzu ma kolejne tytuły. Przypomniała także o zbliżającej się premierze nowych konsol - Xbox Series X i S zadebiutują na rynku 10 listopada. Zaznaczono, że wkrótce koncern przedstawi pełną listę gier zoptymalizowanych pod kątem nadchodzących urządzeń i kolejne nagrania z fragmentami rozgrywki.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze