Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W Doom 2 odnaleziono ostatni sekret

Po 24 latach od premiery.

Doom 2 ukazał się prawie 24 lata temu, ale dotychczas nikomu nie udało się odnaleźć ostatniego sekretu. Teraz udało się tego dokonać graczowi posługującemu się pseudonimem Zero Master.

Odkrytym obiektem jest położony na planszy Industrial Zone teleport. Warto jednak zaznaczyć, że był dotychczas znany - do mechanizmu docierano wcześniej, ale wyłącznie za pomocą kodów, co z kolei nie było zaliczane przez grę (dzięki, Rock, Paper, Shotgun).

Włączenie maszyny podczas zwykłej rozgrywki nie należy do łatwych. Okazuje się, że postać musi zostać w odpowiedni sposób wepchnięta na wspomniane urządzenie przez przeciwnika, co pokazuje poniższe nagranie (w okolicach 3. minuty).

Graczowi Zero Master pogratulował John Romero, czyli jeden z głównych projektantów i programistów Dooma 2. Na Twitterze deweloper wyraził podziw dla zastosowanej przez użytkownika sztuczki, która pozwoliła odblokować sekret.

Tagi
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze