Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W Diablo Immortal gracze wydali już 24 mln dolarów. Wystarczyły dwa tygodnie

Głosowanie portfelem.

Firma badawcza Appmagic szacuje, że Diablo Immortal pobrano już 8,5 mln razy na urządzeniach mobilnych, a w dwa tygodnie od premiery gra wygenerowała ponad 24 miliony dolarów przychodów.

Warto pamiętać, że dostępna jest także wersja PC, której analiza nie obejmuje.

Mobilne Diablo - pełne kontrowersyjnych transakcji cyfrowych - szybko stało się drugą najlepiej zarabiającą produkcją przenośną Blizzarda, za karcianym Hearthstone (choć to na dobrą sprawę jedyne pozycje tego typu). Największą popularnością gra cieszy się w USA, gdzie wygenerowała 43 procent przychodów. Na drugim miejscu Korea Południowa - z 23 proc.

Pieniądze rozłożyły się niemal równo pomiędzy wersje iOS oraz Android, z 13 mln na tym drugim i 11,3 mln dolarów na pierwszym systemie. Najwięcej pobrań to ponownie Stany Zjednoczone - 26 proc. wszystkich. Korea Południowa znowu jest druga, z 11 proc.

Kontrowersje najwyraźniej nie przeszkodziły w sukcesie. Jak informowaliśmy już wcześniej, Diablo Immortal to także największa premiera w historii zasłużonego cyklu. Mowa o 10 mln instalacji w tydzień, choć w osiągnięciu wyniku pomogła bez wątpienia darmowa dystrybucja.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze