Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W Diablo Immortal nie da się kupić broni i ulepszeń - zapewniał w styczniu Blizzard

Wypowiedź nie zestarzała się najlepiej.

Gracze dotarli do interesującej wypowiedzi pracownika Blizzarda, który jeszcze w styczniu zapewniał, że w Diablo Immortal nie da się kupić elementów wyposażenia oraz jego ulepszeń.

Wyatt Chang - starszy projektant w firmie - wypowiadał się w ten sposób w serwisie Reddit, odpowiadając na krytykę bogatych transakcji cyfrowych po pierwszych testach wersji mobilnej.

„Niemal wszystkie fakty przedstawione w tym poście są sfabrykowane. W Diablo Immortal nie da się kupić lub ulepszyć wyposażenia przy użyciu pieniędzy - zapewnił deweloper.

„Zachęcam wszystkich do wyrobienia sobie własnej opinii. To tytuł, w który zespół włożył lata ciężkiej pracy. Jeśli ciekawi was temat transakcji cyfrowych, faktyczne informacje są dostępne gdzie indziej, ale można też sprawdzić grę za darmo, gdy się ukaże” - dodał.

Zobacz także: Diablo Immortal - poradnik i najlepsze porady

Teraz gra jest już publicznie dostępna i gracze mieli okazję wyrobić sobie własne opinie. Okazuje się więc, że choć Chang nie skłamał, to z pewnością nie powiedział całej prawdy.

Waluta dla każdego

Diablo Immortal nie pozwala bowiem bezpośrednio kupić określonych elementów wyposażenia oraz surowców służących do ich ulepszania, ale liczne inne transakcje sprawiają, że efekt jest identyczny (by wspomnieć chociaż o systemie legendarnych klejnotów, które w praktyce są właśnie ulepszeniem sprzętu).

Wszystko to sprawia, że średnia ocen użytkowników w serwisie Metacritic wynosi obecnie 0.8 punktu, w oparciu o ponad 640 recenzji. Gracze uknuli też alternatywną wersję tytułu, usuwając jedną literę: Diablo Immoral (ang. niemoralne).

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze