Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W CoD: Black Ops Cold War pojawia się antagonista z Modern Warfare

W kampanii fabularnej.

  • W Call of Duty: Black Ops Cold War obecna jest postać z Modern Warfare
  • Niewykluczone, że oba światy są ze sobą połączone

W kampanii fabularnej Call of Duty: Black Ops Cold War pojawia się jeden ze złoczyńców innej podserii strzelanek - osadzonego we współczesnych realiach Modern Warfare. To może oznaczać, że obie odnogi cyklu są ze sobą połączone.

Uwaga - spoilery!

W jednej z misji pojawia się Imran Zachajew - rosyjski handlarz bronią, który był głównym złoczyńcą w oryginalnym Modern Warfare i odegrał istotną rolę w wydarzeniach przedstawionych w ubiegłorocznym reboocie.

Antagonista pojawia się w zadaniu, w którym postać gracza rozmawia z Michaiłem Gorbaczowem, przywódcą Związku Radzieckiego. Mężczyzna siedzi wraz z politykiem przy wspólnym stole, a później towarzyszy głównemu bohaterowi w windzie.

Imran Zachajew w Call of Duty: Black Ops Cold War (źródło: PC Gamer)

Najnowsza produkcja studia Treyarch rozgrywa się w 1981 roku, a więc na wiele lat przed wydarzeniami z Modern Warfare. W związku z tym Rosjanin jest znacznie młodszy niż we współczesnych odsłonach serii.

Obecność Zachajewa w najnowszej produkcji studia Treyarch wskazuje, że oba podcykle osadzone są we wspólnym świecie. Nie można wykluczyć, że w przyszłości kolejne postacie zaczną pojawiać się w kampaniach fabularnych obu odnóg marki.

Gra ukazała się na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S. Dostępna jest już nasza recenzja Call of Duty: Black Ops Cold War.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze