Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Video: Strzelaniny na Dzikim Zachodzie w Hard West

Gramy w klimatyczną turówkę od Creative Forge Games.

Produkcja Hard West oficjalnie zadebiutowała w Polsce, także w wydaniu pudełkowym. To dobra okazja, by zaprezentować grę w materiale wideo.

Mamy do czynienia z połączeniem strategii turowej i RPG. Walka przypomina w założeniach tę z nowszych odsłon cyklu XCOM, choć nie obyło się bez oryginalnych rozwiązań - choćby mechaniki szczęścia i rykoszetów.

Twórcy nie przygotowali tradycyjnej, długiej kampanii. Zamiast tego otrzymujemy osiem scenariuszy, oddzielnych opowieści, które posiadają jednak pewne wspólne elementy.

Jednym z ważniejszych aspektów gry jest specyficzna atmosfera typowa dla gatunku Weird West - Dziwnego Zachodu. Otrzymujemy motywy mroczne i fantastyczne.

„Hard West zaskakuje kreatywnymi rozwiązaniami i ciekawymi, a do tego dobrze zrealizowanymi pomysłami. Klimat Mrocznego Zachodu czujemy od pierwszych minut do samego końca zabawy” - pisał Artur w naszej recenzji.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze